Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bartis55: a po co jej mikser do nagrywania, co ona z czym chce miksować na nim? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cytat z http://homerecording.com/bbs/general-discussions/newbies/mixers-home-recording-338083/:

Mixers and Home Recording
A recurring theme of questions here on HR is about mixers. "What mixer should I choose?" "How do I hook up my mixer?" "Why doesn't my mixer sound good?" (and all sorts of variations of the above.) Anyway, I thought
Doczytałem właśnie, że ten behringer jest zaszumiony i że w takim budżecie lepszy będzie interfejs USB.
Na celowniku jest PreSonus AudioBox USB. Czy on spełni takie zadanie jak nagranie wokalu plus umożliwi odsłuch na słuchawkach tego wokalu razem z podkładem ?
@bartis55: Mam właśnie tego PreSonusa AudioBox USB - i jak dla amatorskich nagrań, jest w pełni wystarczający. Jakoś może nie powala, ale ktoś, kto zaczyna przygodę z recordingiem zupełnie tego nie zauważy. To co mi się w nim bardzo podoba - łatwość obsługi. Na przykład z droższym modelem Focusrite Scarlett, musiałem trochę powalczyć przy instalacji. A AudioBox, praktycznie podłączasz, instalujesz stery i działa :)
@progresywny Pomysł miksera już wybilem jej z głowy. Wybór padł na interfejs Presonus Audiobox USB, był też brany pod uwagę focusrite 2i2 lecz różni się on częstotliwościa próbkowania, która ma 96 kHz a presonus ma 48 kHz. Dodatkowo focusrite posiada wejścia liniowe ale to i tak nie będzie wykorzystywane, więc nie ma sensu dopłacać. Dopiero 2i4 posiada tłumiki na wejściu ale to już nie ten budżet.
@bartis55: Rozwaz jeszcze tego Focusrite. Tylko drugiej generacji. Twoja dziewczyna bedzie mogla od razu zapiac sobie wtyczke np. poglos - calkiem inaczej sie spiewa wokaliscie. Dodatkowo mozna wrzucic jakis kompresor i eq. W Audioboxie tego nie zrobisz bo ma za wolne sterowniki. Focusrite drugiej generacji to obecnie jedne z najszybszych interfejsow - latencja jest bardzo mala. Poza tym lepsze preampy i ogolnie jakosc wykonania. Znam Audioboxa i nie kupilbym drugi raz.