Wpis z mikrobloga

@lubieczekolade: Nie warto grzebać czymś kiepsko przystosowanym. Pomielisz albo uszkodzisz śruby i będzie ci ciężej w przyszłości. Wstrzymaj się do jutra, kup śrubokręt ph0, poszukaj opcjonalnie informacji o rozkręcaniu twojego modelu bo czasem są tricki które warto znać żeby czegoś nie ułamać.
Pomyśl zawczasu o tym czy chcesz wymienić pastę #protip
  • Odpowiedz
@lubieczekolade: Ok, doszukałem się tych śrubek. Kup taki jak na moim zdjęciu pamiętaj, że końcówka musi być delikatnie zaokrąglona a nie szpiczasta(ostra) ponieważ ostra krawędź oprze się o główkę śrubki. Skutkiem czego śrubokręt będzie się obracał dookoła co uniemożliwi prawidłowe odkręcenie.
  • Odpowiedz
@khejit: Dziękuję bardzo za pomoc :) Najpierw uzbroję się w odpowiedni sprzęt, potem będę działać. Ogólnie to mi się strasznie nagrzewa, wyłącza, sam włącza,albo się nie chce wyłączyć, twarde resety itd itp od roku albo i dłużej. Dlatego chce go wyczyścić chociaż żeby usprawnić działanie. Wydaję mi się, że to może mieć na to jakiś wpływ, biorąc pod uwagę, że nigdy nie był czyszczony. W poprzednim już spaliłam płytę główną, a
  • Odpowiedz
@lubieczekolade: Pewnie trzeba zmienić też pastę termo-przewodzącą. Zrób tak jak napisał @khejit, ma rację. I warto poszukać własnie tego info o swoim laptopie, żeby Cię coś nie zaskoczyło. W stacjonarnych jest łatwiej, bo zdejmiesz obudowę, dmuchniesz i wszystko ma działać, wszystkie praktycznie wyglądają tak samo, tutaj jest nieco gorzej - ale nie znaczy, że samemu tego nie zrobisz ;)
  • Odpowiedz