Wpis z mikrobloga

@InPay: Jakby nie patrzeć, ów "boty" trochę zarobiły. Ostatnio oprocentowanie jest bardzo wysokie.

Chciałbym poznać zabezpieczenia Bitmarketu, by móc samemu ocenić jak bardzo narażeni są na ataki. Podoba mi się idea swap'ów, ale jeśli nie mam dodowu, że trzymają 90% środków na cold wallet, to nie czuję się tam bezpiecznie.
Podoba mi się idea swap'ów

@Ancro: a mi się bardzo nie podoba! To próba przekształcenia giełd w banki i powrót do tego samego syfu. Jesteś chytry i zawsze ci mało? Zasłużyłeś na to żeby stracić wszystko.

Nigdy giełda ani bank nie będzie bezpieczny. Giełda może mieć najlepsze zabezpieczenia ale przed właścicielami nigdy się nie zabezpieczysz.

Patrz na shitfinexa, mieli multisig i co! Pieniądze, które nie są pod twoją kontrolą nie są
@LAN_gusta: Ty to wiesz i ja to wiem ale janusz nie wie i będzie zawsze winił bitcoin. Nie widzisz tego, że janusze mają wyprane mózgi i nie rozumieją nawet jaka jest różnica między bankiem a bitcoinem?

Bitcoin powstał po to żeby ludzie mogli wreszcie przejąć kontrolę nad swoim pieniądzem i swoim życiem. Dlatego mi się to nie podoba i o to mi chodzi aby nie promować powrotu do banku i powierzania
@InPay: problem z płynnością może tylko teraz przy tej cenie. Jak wartość bitcoina poszybuje to i płynność się zwiększy.
Teraz niech janusze lepiej trzymają u siebie a wartość niech rośnie. Jak urośnie do tysięcy czy nawet milionów za 1 BTC to wtedy co innego, wtedy i ja podejmę większe ryzyko bo będzie mnie na nie stać ;)
@Ancro: Ten kto siedzi w krypto i utopił jakiekolwiek BTC wie że ostatnią mądrą rzeczą jest trzymanie BTC na giełdzie. Takie działania trzeba tępić, bo giełdy nie są regulowane. Giełda powinna być jedynie punktem szybkiej wymiany.

Kto chce niech trzyma, ale doświadczeni userzy wiedzą że na każdą znaczącą giełdę kiedyś przyjdzie czas.