Wpis z mikrobloga

@biuna: To są oszołomy. W mojej miejscowości coraz częściej wybuchają epidemie rożnych chorób w szkołach, coś niespotykanego jeszcze kilka lat temu.
  • Odpowiedz
@biuna: jak się dziecko wsadzi do piekarnika to wysoka temperatura zabija wszystkie zarazki. Moja mama poleca ten sposób. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@SunnO: Na trzy zdrowiaśki koniecznie.
@kiera1: Mi to mówisz? Pracuję w zerówce. :P Nawet nie wiesz jak się cieszę gdy rodzic mówi mi, że dziecka nie będzie/spóźni się, bo szczepienie. :D
  • Odpowiedz
@biuna: powinno się odmawiać takim dzieciom dostępu do szkoły/przedszkola jeśli nie będą szczepione, bo to poważne zagrożenie dla nawet szczepionych dzieci. Tak samo jak są w niektórych szkołach co jakiś czas epidemie wszawicy i nic nie pomaga bo rodzice mają to w dupie
  • Odpowiedz
@biuna: ale swoją drogą, to przecież jak organizm wywołuje gorączkę to po to, żeby wytluc zarazki. Nie wiem, jak to u dzieci, ae zdaje się, że krótkotrwała gorączka chyba nie jest zła, ale ja nie wiem, bo w medycynie to ja się wybitnie nie orientuję.
  • Odpowiedz
@noitakto: mówi się, że do 37,5 organizm "walczy" jest to stan podgorączkowy, powyżej należy zbijać. Tak przynajmniej mówią babcie, matki i lekarze pierwszego kontaktu :P To, co się dzieje w szkołach to jest masakra - epidemie takie, że potrafi wykosić 60 % klasy. U mnie w tym roku szkolnym od września była już epidemia ospy, grypy, jelitówki.
  • Odpowiedz
@agataen: No ja w okolicach tej temperatury zaczynam się czuć jak gówno, więc zbijam. ;P
Nono, wiem. Jednego dnia potrafiłam odesłać parę dzieci do domu bo wymioty/kupa. Jelitówka w tym roku to jakaś masakra. Ale to już akurat nie jest kwestią szczepień...;p
  • Odpowiedz
ale swoją drogą, to przecież jak organizm wywołuje gorączkę to po to, żeby wytluc zarazki.


@noitakto: tak, ale organizm dziecka nie panuje jeszcze w 100% nad regulacją, uczy się tego.
  • Odpowiedz
  • 45
@biuna wczoraj i dziś na fejsie próbowałem rozmawiać z tymi ludźmi, nie da się, szczepionka to autyzm, daliśmy się omamić koncernom farmaceutycznym i tyle, to ich argumenty
  • Odpowiedz