Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie to, co dzieje się w tym kraju. Jak ci pisowcy mogą bronić swej partii za wszelką cenę? Gdyby chociaż wyniki broniły PiS, pokazywały wzrost gospodarczy, umacniającą się złotówkę, wyższe zarobki, zmniejszające się bezrobocie, czy coś tam, ale pod każdym względem PiS okazuje się gorszy od i tak słabej Platformy. A dochodzą do tego bonusy: chamstwo, buta, arogancja, nie przestrzeganie konstytucji, nowe podatki, wyższe podatki, powiększające się zadłużenie, duży deficyt budżetowy, coraz większy podział wśród obywateli, generalnie codzienna porcja raka.

Ale to nie jest najgorsze, bo przecież można się jakoś przemęczyć te 4 lata. Ale nic nie wskazuje na to, by w następnych wyborach PiS miał przegrać. A to wszystko przez ich machinę propagandową, która sprowadziła dyskurs do miana: jak nie jesteś z PiSem, to jesteś z komuchami, Sorosami, lewakami, zdrajcami narodu i całym najgorszym sortem ludzi. Za Platformy było o tyle normalnie, że każda krytyka była traktowana jako zwyczajny obywatelski wyraz dezaprobaty. Nie było żadnych przytyków, że skoro krytykujesz PO, to musisz być jakimś moherem czy cholera wie kim. To było coś naturalnego, że władza jest słaba, więc piętnujesz jej błędy. Teraz tak się nie da. Każda krytyka odbierana jest z agresją, jakbyś naprawdę był wrogiem ojczyzny.

Dla mnie nie ma różnicy, czy rządzi PiS czy PO, bo to są te same ciule i nie należy im się żadnej litości. Media, czy po prostu internauci powinni władzę trzymać za gardło, powinni oni czuć, że my ciągle im patrzymy na ręce i jesteśmy gotowi ich w każdej chwili skarcić i przeraża mnie to, że PiS może się czuć niczym nieskrępowany. Oni mogą odwalić każdą inbę, bo przecież wiedzą, że te lemingi zawsze staną w ich obronie, a na resztę ześle się tę machinę propagandową, czyniąc ich ubekami i kodziarzami, którzy życzą źle Polsce.

Ja myślałem, że chociaż Wykop to jest na tyle racjonalna społeczność, że tutaj ludzie kierują się zwyczajnym rozsądkiem, a nie politycznym fanatyzmem, ale widzę nawet tutaj przeważa ten kult PiSu. Ci kodziarze to raczej nie jest grupa, pod którą chcesz się podpisać, a PO i Nowoczesna to nie są te partie, przy których chcesz stanąć, ale kiedy władzę ma PiS i kiedy jest to skrajnie zła, patologiczna, destrukcyjna władza, to nie rozumiem jak można za wszelką cenę ich bronić, a całą swoją agresję kierować w stronę opozycji?
#sejm #polityka #neuropa #4konserwy #dobrazmiana #bekazpisu #oswiadczenie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale nic nie wskazuje na to, by w następnych wyborach PiS miał przegrać.


@Kenteris: Wszystko wskazuje. I te wybory będą szybciej niż myślisz. Gdy wszystko opiera się na kłamstwie, gdy kłamstwo runie, leci wszystko. Pytanie tylko, co jeszcze zdążą #!$%@?ć. (Żeby tylko nie edukację).
  • Odpowiedz
Za Platformy było o tyle normalnie, że każda krytyka była traktowana jako zwyczajny obywatelski wyraz dezaprobaty. Nie było żadnych przytyków, że skoro krytykujesz PO, to musisz być jakimś moherem czy cholera wie kim. To było coś naturalnego, że władza jest słaba, więc piętnujesz jej błędy.


@Kenteris: to mnie właśnie #!$%@? w kontaktach z pistrollami.
"HURR a za PEŁO to ABW do wprostu weszło!"
No weszło. I jazgot i zawierucha była na całą #!$%@? Polskę, na necie ludzie myśleli czy sie nie zbierać rządu obalić. teraz stwierdzi sie fakty to jest się lewakiem, komuchem, świnią oderwana od
  • Odpowiedz
Dla mnie nie ma różnicy, czy rządzi PiS czy PO, bo to są te same ciule i nie należy im się żadnej litości.


@Kenteris: Destrukcja TK jest jak zniszczenie straży pożarnej. Mało kto ma pożar co chwilę i dopiero jak przyjdzie co do czego, wtedy docenia się straż pożarną. Dlatego dla mnie jest różnica.

Jak ci pisowcy mogą bronić swej partii za wszelką
  • Odpowiedz
@Kenteris: Jest jedna mała różnica pomiędzy platformą i pisem. Platforma szła do pierwszych wyborów z zajebistymi obietnicami, z których #!$%@? nic nie zrobili. PiS ma #!$%@? obietnice które #!$%@? niestety starają się spełniać. 500 plus #!$%@? :(.
  • Odpowiedz
@Kenteris: Trochę bzdury gadasz, z krytyką Platformy za czasów PO było podobnie. Wielokrotnie krytykowałem to co robi PO i słyszałem w odpowiedzi "A myślisz, że kaczyński to by..." A ja zawsze wtf jaki kaczyński, nawet nie jestem za nim.
  • Odpowiedz