Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy historii z mundurem na aukcji u Niemca. Dotarł i ma się dobrze. W przyszłym tygodniu mam już umówione spotkanie w Muzeum Wojska Polskiego gdzie zostanie on przekazany. Zostanie też potwierdzona jego autentyczność.

Wspomę o roli wykopu w całej akcji, a jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam zainteresowanych. @packa @Zapaczony @polujenakury @KMS76 @wykopczykowski_ @Kartinos @szwelx @www-urzednikpolski-pl

#czynimydobro #polska #patriotyzm #militaria

http://www.wykop.pl/link/3473343/niemcy-sprzedaja-pamiatke-po-spadochroniarzach-generala-sosabowskiego/
watir - Ciąg dalszy historii z mundurem na aukcji u Niemca. Dotarł i ma się dobrze. W...

źródło: comment_ObsYs25vQhTPKXLeNVRMTfOWEyX3gki4.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoeys: Krzyż Monte Cassino - ok, Krzyż Zasługi z mieczami - ok, jeśli jest RP
coś nie teges mi tu z baretkami.... i jeżeli dobrze widzę to odznaka 5 Kresowej Dywizji Zmechanizowanej z Gubina. Jak to przypiąć?
Chyba PSZ miało nieco inne symbole.
Daj lepsze zdjęcia jeżeli to możliwe.
  • Odpowiedz
@malikus: ogołem to bazuję na opowieściach rodzinnych, bo ani pradziadek ani dziadek (jego syn) już nie żyją, w sumie nigdy nie miałem czasu na zweryfikowanie wszystkich informacji bo nie mieszkam w tym mieście. Jeśli znasz się na rzeczy to tylko powiedz czego dokładnie zdjęcia potrzebujesz a zrobię jutro i powysyłam
  • Odpowiedz
@Zoeys: Zrób fotę wyrażnie, bo aż sam się zakręciłem z odznaką pułkową. Daj zdjęcie orzełka, tych medali okrągłych (bez wstążek), Krzyża z mieczami i baretek z munduru. Jeżeli będą wyraźne, to coś więcej powiem.
Zawodnik z tego ubranka był w 5 Kresowej Dywizji Piechoty. Wrócił do kraju i nie bał się? Komuchy raczej z kwiatami na niego nie czekali, bo to szpieg z Anglii, wróg systemu, itp... itd... Łatwo mu
  • Odpowiedz
@malikus: Wrócił do kraju i leży u mnie w mieście. Wiem, że gdzieś na kresach został wcielony do armii, szedł przez afrykę, monte cassino aż do polski, gdzie dożył swoich dni. Był zaopatrzeniowcem w armii, a po powrocie związał się z koleją, gdzie był dość dobrze postawiony.
  • Odpowiedz