Wpis z mikrobloga

@PiesNekrofil: Da się, pady są tak naprawdę przypisane pod konkretne nuty zgodnie ze specyfikacją MIDI. Problem jedynie w tym, że nie są w ogóle ułożone jak klawisze oraz nie posiadają żadnej czułości velocity. Inaczej mówiąc, nie osiągniesz tym nic więcej niż to co możesz zagrać na klawiaturze QWERTY, a nawet mniej, bo ta przynajmniej w miarę układa się na dwie oktawy podobnie jak klawisze, a pady zupełnie nie. Tak więc przy
Wiesz, myślę że jeżeli umiem grać to zagram na wszystkim. A takie cuś było by wygodniejsze, bo nie mam gdzie upchnąć klawy na biurku. Dzięki za odpowiedź.

@chalasz Mój borze, ktoś mnie zagiął na gramatyce, idę się pociąć, haha.
@PiesNekrofil: launchpad pod melodie jak dla mnie nie dorównuje klawiszom - jesteś bardziej ograniczony w ekspresyjności. Za to wygodniej się sprawdza przy samplach perkusyjnych (do których wystarczy w zasadzie kontroler z 16ma padami).

Co do pętli to żaden z kontrolerów nie przeważa nad drugim, ale niestety nie w FLu, gdzie performance mode ma idiotyczną konfigurację pod klawisze (której nie możesz zedytować).
No tak tak, z tym że klawiaturka na którą mogę se pozwolić może mieć jakieś 25 klawiszy co też jest ograniczeniem. Najlepiej by mieć ze 4 oktawy do grania, ale hajs mi z tyłka nie wyskoczy.
A pętli grać nie zamierzam na szczęście.