Wpis z mikrobloga

Kaczyński dalej majaczy:

Niepokojąca jest też tendencja części przedsiębiorców do przechodzenia na status rentierów w dość młodym wieku: Dorobiłem się, a teraz korzystam z życia i wydaję pieniądze...

Ja się zbliżam do siedemdziesiątki i dalej mam ochotę pracować. Nie mam żadnego majątku, ale bym sobie skromnie przeżył

wydatki państwa rosną bardzo szybko, a wpływy budżetowe już nie. "500+, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej - to olbrzymie koszty. Czy uda się je zrównoważyć po stronie wpływów? W tym roku pieniędzy jest więcej niż trzeba, ale ważny jest rok przyszły

Nigdy nie miałem wątpliwości: kapitał ma narodowość. Jeśli chcemy się rozwijać, jeśli centrum naszej polityki ma być rozwój Polski, to musimy mieć własny kapitał i własną bankowość, może nie w 100 procentach, ale w większości. Musimy dążyć do zmiany charakteru naszej gospodarki, bo jest on anachroniczny. Co prawda ten anachronizm był jednym z elementów sytuacji, która uchroniła nas przed kryzysem, ale na dłuższą metę musimy tę sytuację zmienić. Trzeba radykalnie zwiększyć tendencję do inwestowania i do innowacji. I chodzi tu o polski kapitał, a nie obcy


Zniesienie biedy ustawą już za rogiem.. link do artykulu

#polityka #dobrazmiana
  • 7
wydatki państwa rosną bardzo szybko, a wpływy budżetowe już nie. "500+, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej - to olbrzymie koszty. Czy uda się je zrównoważyć po stronie wpływów? W tym roku pieniędzy jest więcej niż trzeba, ale ważny jest rok przyszły


@witekm: Heh, widzę tu niejasną aluzję do tego, że jak w Polsce już skończy się demokracja to skończy się też 500+, obniżenie wieku emerytalnego. Nie wiem tylko o jakim