Wpis z mikrobloga

Zwykle nie wklejam wpisów od florydziaka ale tym razem muszę xD

Wyglada na to ze SpaceX postanowił dokonać jakichś dużych zmian na OCSILY. Znikają kontenery, usuwana jest „blast wall”. Kilka osób rżnie blachy jak rzeźnik świnię. Co oni knują????

Edycja – poprawiłem zdjęcia, ale od najnowszej wersji WordPress mam problemy z wstawianiem zdjęć w dużej rozdzielczości w związku z czym zapraszam na NASASpaceFlight.com. Mam teorię że SpaceX robi miejsce na zbiorniki ciekłego tlenu, kerozyny i helu. Po co? Jak myślicie? Pamiętacie zapewnienia Muska że zobaczymy coś niezwykłego w styczniu? Podejrzewam że będą chcieli zatankować rakietę na barce i polecieć nią do CCAFS.


Ze swojej strony mogę dodać, że słyszałam, że w styczniu może padnie rekord SpaceX w jak najkrótszym czasie między jednym a drugim startem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#spacex #spacexmasterrace #florydziak
Pobierz O.....Y - Zwykle nie wklejam wpisów od florydziaka ale tym razem muszę xD

 Wyglada ...
źródło: comment_A2tJqMk64Gyhxvo5az5NUpPPUZ6PpPON.jpg
  • 11
@Davy__Jones: A to czemu nie? Aby się udało odpalić silnik na pełną moc (dla danej masy), i powinien sobie polecieć. Skoro ląduje to nie wystartuje?
Ale pomysł nieco ryzykowny, a co jak nie wyląduje a #!$%@? w zbiorniki z paliwem? Jebnięcie na cały atlantyk.
@bambus94: chodzi mi o to że nie wystarczy postawić Falcona na nogach i go włączyć. Silniki nie od razu mają pełną moc i większość rakiet zwykle odczepiana jest od platformy w momencie gdy wszystko już chodzi z równą mocą (lub odpalane są rakiey na paliwo stałe ale nas to nie dotyczy). Nie wspomnę już o tym, że przed samym startem odpalane są pompy które wyrzucają pod rakietę mnóstwo wody w celu
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.
CCAFS - Cape Canaveral Air Force Station - Kosmodrom i baza sił powietrznych USA położona na Florydzie.

Jestem botem

@OCISLY: to nie jest takie proste. Nogi Falcona nie chowają się, po rozłożeniu już ich się nie da złożyć. Dodatkowo rakieta nie będzie posiadała czubka przez co aerodynamicznie będzie kulała jeszcze bardziej. Nie można sobie ot tak wystartować rakietą z barki.

No i jak ją zatankować? Automatycznie się podczepią przewody paliwowe w nią? musiała by być wieża w stylu strong backa na barce.
@JezusySandala: Tylko że to nie pomoże. Rakieta ma nogi które się nie składają, a muszą się złożyć i ponownie rozłożyć podczas ponownego lądowania. Muszą się złożyć same po starcie, a tego zrobić nie mogą, bo tam nie ma strongbacka więc start musi być z nóg.

Zalanie rakiety stojącej na nogach też stwarza problemy. Nie zalejesz dużo paliwa, bo te nogi nie wytrzymają zbyt wielkiego obciążenia, a ich konstrukcja jest taka, że