Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,

Pierwszy post na wykopie i od razu chcialbym podzielić się jedną sprawą i poprosić o pomoc.

Sprawa jest dosyć prosta, dostałem z firmy bony do Media Markt (EDIT: bony warte 800zl). Towar przeze mnie upatrzony jest "dostępny" (słowo klucz tutaj) w wybranym sklepie. Za pomocą strony internetowej mogę złożyć zamówienie, odebrać towar w wybranym sklepie i tam zapłacić (opcja: płatność w sklepie). Wszystko ładnie, pięknie do momentu kiedy już przeszedłem do koszyka i chciałem rzeczywiscie złożyć zamówienie. Po wybraniu punktu odbioru to okazało się, że towar jest dostępny, ale w magazynie i może zostać ściągniety w ciągu 4 dni do sklepu (jestem z trójmiasta więc sprawdziłem jeszcze 2 inne sklepy - sytuacja bez zmian - towar w magazynie). Niby nic takiego, można poczekać, ale w tym samym momencie zniknęła opcja płatności w sklepie. Tylko przelew albo "eprzelew".

Zwykle sieciówki oferują możliwość ściągnięcia towaru do danego sklepu jesli sie bezpośrednio tam pojedzie i pogada (takie miałem doświadczenie z sieciami handlującymi sprzetem komputerowym itp). Stwierdziłem, że zanim stracę czas na dojazd do danego sklepu i bedę zawracał ludziom głowę pytaniami z którymi odeślą mnie do infolinii to zadzwoniłem na infolinię. No i nic z tego. Trzeba zapłacić z góry (Jak kurier do domu to tylko gotówka jakby się ktoś zastanawiał)

Konkluzja:

Nie mogę zapłacić na miejscu, bo towaru nie ma na sklepie tylko jest w magazynie, ale nie sciągną mi go z magazynu do sklepu jeśli nie zapłacę za towar z góry.

Błędne koło dla kogoś, kto ma w posiadaniu bony a nie ma gotówki aktualnie na zbyciu.

Mieliście podobne doświadczenia? Jak to załatwiliście?

Pozdrawiam

PS. I tak, szukam wśród znajomych chętnych do zamiany na gótówkę, ale bezskutecznie.

#mediamarkt #zakupy #cebuladeals #cebulaonline #januszebiznesu #gorzkiezale
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmaraxx: Mam nadzieję, że tak, bo z jednej strony pracownik na infolinii nie mógł tego zasugerować. Przypuszczam, że na sklepie mogliby w ramach regularnej dostawy towaru to dorzucić albo nie mogą.
  • Odpowiedz
@escart85:
1. idz do sklepu,
2. stajesz przy kasie,
3. Szukasz kogoś kto kupuje coś większego niż suszarka do włosów
4. Dogadujesz się ze mu sprzedasz kartę, nawet 1:1, sprawdzacie jeszcze na kasie ze faktycznie te pieniądze tam są.
5. On nic przy tym nie traci, ty masz 800zł w gotówce
6. Kupujesz taniej w Internecie i masz na drugi dzień kuriera w domu
  • Odpowiedz
@Ratriczek: nie wiem, raz czekałem pod biedrą z siostrzenicą (2 lata) która była w wózku to mnie stara baba wyzwała od rumunów/cyganów , cytuję : "już to to stoi z tą brodą z tym dzieckiem!" :D
  • Odpowiedz
@escart85: Z tym, że ja swoją wypłatę mogę w każdej chwili bez żadnego problemu wypłacić i włożyć sobie gotówkę do kieszeni.

A ty co zrobisz z tym śmiesznym bonem, jak ci go nikt nie wymieni przy kasie? Nawet się podetrzeć nie możesz, bo to pewnie jakiś kod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz