Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od września pobieram kredyt studencki na utrzymanie w #uk. Łącznie do maja będzie to 8000 funtów. Nie wydaję tego, chociaż planuję tak 2000 GBP przeznaczyć na motocykl.

Nie wiem co zrobić z resztą, żeby być zadowolonym. Nie czuję jeszcze potrzeby chomikowania na przyszłość, chociaż kwota jest dla mnie konkretna bo nigdy nie miałem takich pieniędzy. Mam inne źródło utrzymania które daje mi okolice 1000 funtów miesięcznie.

Co byście zrobili?

#studbaza #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ph3n0m:
@wuut: on ma bo mieszkal 3 lat przed zaczeciem 1 roku studiow w UK, mi brakowalo roku ale #!$%@? i odkladam hajs przez kazde wakacje, ale w sumie za kilka miesiecy juz koncze, a OPowi radze ten hajs #!$%@? gdzies albo bierz tylko przez rok/dwa i juz, nadmiar ci zostanie na 3rok.
tak BTW jeszcze OP, skoro masz £1000 msc to na co ci wiecej? #!$%@? kredyty,
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania ja bym nie brał tego kredytu lub spłacił go jak najszybciej w trakcie studiów lub zaraz po nich. Nie do końca Ciebie rozumiem. Zastanawiasz się na co rozpieprzyć te pieniądze czy co? To jest kredyt i musisz to oddać. W dodatku z nadwyżką.
  • Odpowiedz
OP: @wuut: @Ph3n0m: musisz pracowac minimum 15h tygodniowo i zmienic swoj status na migrant worker zamiast EU student.

@wendy_z_breaking_bad: jestem w UK 3 miesiace ale poczytalem jak to dziala i j/w.

@m_bielawski: Typie, a Ty co zrobiłeś? Pobrałeś edukacje w Polsce i #!$%@?łeś, po czym wypisujesz tu takie głupoty bo masz ból dupy, że ktoś dostaje od systemu tyle pieniędzy bo potrafi wypełnić kilka formularzy. Przykry jesteś z tym pluciem jadem na rodaka. Gdzieś jest to zabronione,
  • Odpowiedz
@m_bielawski: aj tam glupoty piszesz, to ze inni dostali lepsza sytuacje nie daje ci prawa do pogardy.
OP mial opcje wziecia kredytu i to zrobil, to ze inne reguly go obejmuja to juz nie twoja broszka.
Ja wolalem skonczyc degree za swoj hajs i nie brac wiecej kredytow niz £27k ktore juz mam
  • Odpowiedz
OP: @m_bielawski: Za co gardzisz? Ze biore hajs ktory kiedys splace? Ze dostaje stypendium bo mam maly dochod i instytucja kredytowa tak zdecydowala? Kazdy anglik to dostaje i z tego korzysta i jeszcze nie musi w tym czasie pracowac.I tez moze #!$%@? i pracowac np. w Polsce. Gardze takimi jak Ty.( ͡ ͜ʖ ͡)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
  • Odpowiedz
OP: @m_bielawski:

a nie moge wyjechac z kraju i nadal splacac kredyt? Moge. Tylko w Polsce zanim osiagne 21k funtow rocznie to troche minie, dlatego tez nie martwi mnie perspektywa splaty czegokolwiek.

Przestan sie napinac, insytucja kredytowa sobie ustalila zasady liczac sie z konsekwencjami. Jesli stwierdzili, ze im sie to oplaca to najwidoczniej tak jest. Smutne sa
  • Odpowiedz
@wendy_z_breaking_bad:

Student debt can impact your ability to get a mortgage, but not as much as people think

House keysI know many parents worry that now we have £9,000 tuition fees the subsequent 'debt', will hit their child's ability to get a mortgage after studying.

Of course, having a student loan is worse than not having one when it comes to getting a mortgage. Though going to university often results in earning a higher salary, which usually cancels this out.

Many worry about the "huge debt" putting lenders off, actually that isn't a problem, student loans don't appear on your credit file, so the impact isn't really about whether you'll be allowed a mortgage
  • Odpowiedz