Wpis z mikrobloga

Mirki, nie wiem co robic. Nasiliły mi się stany lekowe i myśli samobójcze, ja chyba dzisiaj to zrobię. Myślicie, że jeżeli zadzwonię na pogotowie to gdzieś mnie zabiorą? Nie jestem/byłem pod żadną obserwacją psychologiczną. Ja na prawdę już nie mogę, potrzebuję pomocy
#psychologia #samobojstwo #pogotowie
  • 28
  • Odpowiedz
Sa specjalne przychodnie zdrowia psychicznego, jeżeli chodzi o mówienie komuś ze chcesz to zrobić to mogę Ci powiedzieć jak to wyglada ze strony psychologa- jeśli uzna ze jestes wiarygodny to zgłosi to na policję zeby Cię "pilnowali" albo zeby po fakcie mógł powiedzieć, że kogos uprzedzał.
  • Odpowiedz
@NiesmiesznyPan: tak, muszą Ci powiedzieć dokąd się udać. Najlepiej jak byś poszedł do lekarza pierwszego kontaktu (taki do którego idziesz jak jesteś przeziębiony czy coś) i spokojnie mu wytłumaczył i poprosił o pomoc. On powinien skierować Ciebie w odpowiednie miejsce. Ale odpowiedz mu szczerze na każde pytanie, on musi wiedzieć co Ci dolega.
  • Odpowiedz
@Naciass:

A moze najpierw sprobuj otworzyc sie przed nami

Niech on się lepiej nie próbuje otwierać przed śmieszkami z mirkobloga, bo nic dobrego z tego nie będzie, tylko jeśli ma takie myśli jedzie do wyspecjalizowanego w takich sprawach miejsca, gdzie dostanie profesjonalną pomoc.
  • Odpowiedz
  • 1
@NiesmiesznyPan gdyby terminów nie było to najlepiej zadzwoń któregoś wieczora na pogotowie i powiedz, że masz myśli samobójcze i zaraz to zrobisz, wtedy zajmą się Tobą od razu
  • Odpowiedz
@NiesmiesznyPan: najlepiej to idz do lekarza pierwszego kontaktu po np. Hydroksyzyne to jest na lęki przejdzie ci po tym a pozniej zapusz się do psychiatry po konkretniejsze leki. Bez leków bedziesz się tylko męczyć i zastanawiać codziennie nad tym samym.
  • Odpowiedz