Wpis z mikrobloga

Witam.Dzisija uratowalem kuriera i oddalem paczke z ktora si pomylil.Paczki wygladaly tak samo tylko adresaci byl i inni.Ja otworzylem i patrze o dziwo zamiast plecaka dostalem najnowszego tableta.Taki zdziwiony.Od razu umysl cebuli sie wlaczyl,ale pomyslalem o osobie ktora go zamawiala.Najlepsze jest ze kurier wrzucil paczke za siatke i podpisal na moje dane bo poprosilem (zawsze tak robie). Czy w takich chwilach firma kurierka moze stracic?

Oczywiscie oddalem wszystko po 20 minutach.Kurier sie skapnal, przyjechal a ja zwrocilem paczke.Byl mocno przerazony.Paczka otwarta,pomylon,no ale zwrocna,a kurier bardzo m lody z 20lat widac ze swiezy..

Slyszalem juz ze do ludzi potrafily cale komputery po 3tys dochodzic i probowali kombinowac.Czy w takich sytuacjach wogole janusz ma jaka kolwiek szanse na wygrana? u mnie juz sie duzo razy kurierzy mylili nawet na 1000zl,ale az takim #!$%@? nie jestem by jakis obcy czlowiek placil za mnie pieniadze przez nieuwage. Jestem tylko ciekaw czy nasze polskie martwe prawo zabezpieczylo sie przd tego typu sytuacjami. Najlepsze jest ze od 2 dni suzkam tabletow,awiec jak wstalem i zobaczylem tableta to przez chwile uwierzylem wswietego mikolaja ;) #kurier #poczta #
  • 7
@piotreek88: teżtak uważam,lecz jak jakaś firma może dokladnie oskarzyc jakiegos klienta jesli normalnie nie ma jego danych na paczce.Dodatkowo jego podpis sie rozni bo kurier to podpisywal. Jestem ciekaw jak wygladaja sytuacje prawne w tym przypadku, bo wiem ze firmy chyba na droge sadowa wchodzily (xcom) sprawa ze slynnym komputerem.Tablet byl wartosci 600zl sprawdzilem
@suttle: nie wyglada to tak kolorowo.Mozesz ombinowac tak jak niektorzy, ze myslales ze twoja paczka i poszla dalej-wyslales ja rodzinie-jeden tak zrobil z forum( do rodziny w stanach czy cos).Zobacz ,,"Obowiązek wydania korzyści lub zwrotu jej wartości wygasa, jeżeli ten, kto korzyść uzyskał, zużył ją lub utracił w taki sposób, że nie jest już wzbogacony, chyba że wyzbywając się korzyści lub zużywając ją powinien był liczyć się z obowiązkiem zwrotu"'' A