Wpis z mikrobloga

@aniaczy: ktoś kto ceni swój czas. Wyjmij smartfon, odblokuj go z zapisanego gestu, zamknij ostatnia apke, wyszukaj kalendarz, znajdź datę, znajdź zadanie, edytuj je, ewentualnie dodaj nowe. A tu wyciągasz organizer znajdujesz notkę i ja edytujesz, czytasz. Pisanie jest szybsze na papierze i nie walczysz ze słownikiem.
  • Odpowiedz
@aniaczy: przez półtora roku pisałem sobie notki w skoroszycie i nigdy nie miałem chęci ich przerzucić na telefon czy komputer, choć paradoksalnie służyły mi one do notowania rzeczy potrzebnych do zrobienia na komputerze. Miałem wszystko dostępne jak na dłoni, zawsze mogłem wrócić do byle jakiej daty szybko i bezboleśnie. Dłuższe notki zapisywalem w notatniku.
  • Odpowiedz
@aniaczy: @Cripex: Jako praktyk, mający dziennie kilkanaście wpisów na temat różnych spraw napiszę: Papierowe notatniki są lepsze od elektronicznych.
Próbowałem telefonu, tabletów etc... to nie działa tak jak tradycyjny papier.
  • Odpowiedz
w sumie zawsze mnie zastanawia czy ktoś korzysta jeszcze z tego w dobie XXI wieku mając smartfony/laptopy i wszystko ze sobą kompatybilne wraz z powiadomieniami.


@aniaczy: Wstukiwanie za każdym razem do smartfona ważnych rzeczy do zrobienia jest niewygodne. No i są duże ograniczenia. Na smartfonie nie naszkicuję np. schematu lub niestandardowego znaku. Na papierze narysuję to, co chcę. Poza tym po latach takie skoroszyty tworzą swego rodzaju archiwum. A smartfony
  • Odpowiedz
Poza tym po latach takie skoroszyty tworzą swego rodzaju archiwum. A smartfony co? Psują się i traci się dostęp do wszystkiego, bo tego typu dane są przechowywane na wewnętrznej pamięci telefonu.


@hetman-kozacki: no tak, bo zeszyt nie może się zgubić, spalić, zmoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a telefon zgubię, popsuje się, ukradną mi, a ja w ciągu 3 minut odzyskuję wszystkie swoje rzeczy z backupu
  • Odpowiedz
@aniaczy: Pewnie z tego samego powodu dla którego niektórzy wolą tradycyjne książki od ebooków - papier. Lubię mieć papierowy kalendarz i zapisywać w nim wszystkie sprawy, wpisywanie na telefonie już nie jest takie fajne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz