Wpis z mikrobloga

Bez przesady nie musi się idealnie nakładać na teren (jak w przypadku architektury) bardziej chdzi o to by sobie porównać obrazek z terenem i łatwiej odszukiwać interesujące obiekty (przeważnie szczyty gór).
Podejrzewam że za tą szybką pokazaną na zdjęciu jest odpowiednio ukształtowany teren albo położony schodek tak żeby niższy obserwator mógł sobie dopasować symulację.
@no_drums: Zależy które plastiki, znajomy który współpracował ze szlakowymi robił dla PTTK tabliczki na których literki były jakoś tak nakładane że nie odpadały, nagrzewane czy jakoś tak a i sama płyta odpowiednio gruba żeby na mrozie nie pękała po lekkim stuknięciu. Kilka takich jest chyba w Beskidzie Niskim. Ale czy odporne na bezmógów którzy łamią lub bazgrają to nie wiem.
@p4ws: Szybę to trzeba a białą płytę z naniesionym zdjęciem nie? Przecież deszcz zmyje kurz i podobne zabrudzenia a te pochodzenia ludzkiego niestety tak samo bedą przeszkadzały na przezroczystej jak i zwykłej tablicy.
@Bonetti: Dla smartfonów są programy, choćby https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.byledobiec.polskiegory (choć mi zawsze pokazywał głupoty, może to kwestia kalibracji telefonu) , może są i takie dla zabytków/architektury a jesli nie ma to dobry pomysł dla ludzi którzy często pytają jaką
@ocotuchodzi: Widziałem trochę takich szyb będąc w alpach np tu jednak faktycznie są to miejsca zadbane którymi się ktoś zajmuje, a nie na jakimś #!$%@?, tam chyba zwykła tablica sprawdza się lepiej - zabrudzenia/ koszty w wypadku wandalizmu lepiej się kalkulują xd