Wpis z mikrobloga

Muszę zmienić rozrząd w samochodzie , cena samych części to 960 zł . I tak se myślę , czy jeśli bym znalazł kogoś znajomego co prowadzi legalnie działający warsztat samochodowy, to mógłbym na jego DG wziąć Fv za te części i zmniejszyć cenę tego rozrządu ?? On mółgłby sobię od tych 960zł odliczyć coś? jak tak to ile by mnie kosztował mniej ten rozrząd?

#motoryzacja #prawo #podatki
  • 18
@methanex: szczerze mówiąc, jakby mnie było stać na utrzymanie A8 4.2 to raczej na tyle ceniłbym swój czas, żeby nie biegać cały dzień po ludziach i prosić o przysługę, by zaoszczędzić dwie stówki.
@ScaRRyMaN @piekuo: A co z tymi częściami niby zrobi kolega? Będzie je miał "na stanie" więc powinien je odsprzedać klientowi lub rozliczyć w ramach usługi serwisowej (co powinno przełożyć się na wyższą cenę), więc zapłaci od tego podatek.

Jeśli ich nie odsprzeda to będzie zobowiązany umieścić je na spisie z natury (zostaną wyłączone z kosztów z końcem roku). A przy ewentualnej likwidacji DG oddać VAT.

Bo chyba nie sugerujecie, że ma
@methanex poszukaj na allegro kompletu rozrządu. Ja kupiłem ostatnio o 250 złotych taniej, a w stacjonarnym kazali mi jeszcze 100 zł kaucji dać za pompę wody.

Sklep się nazywał chyba Agmar z Częstochowy. Po VIN mogą szukać części. Ewentualnie napisz do Plichty z Gdańska, bo też tam części brałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Muszę zmienić rozrząd w samochodzie , cena samych części to 960 zł . I tak se myślę , czy jeśli bym znalazł kogoś znajomego co prowadzi legalnie działający warsztat samochodowy, to mógłbym na jego DG wziąć Fv za te części i zmniejszyć cenę tego rozrządu ?? On mółgłby sobię od tych 960zł odliczyć coś? jak tak to ile by mnie kosztował mniej ten rozrząd?


@methanex: Trochę przekombinowane
Zapytaj firmy w której