Wpis z mikrobloga

Mirunie kochane.. mam problem z moim #huawei #p8lite z #android 6.0, a wlasciwie z powiadomieniami ze snapchata.. caly czas dzialalo dobrze i nagle, bez zmiany zadnych ustawien przestaly mi dzialac powiadomienia podczas wlaczonego internetu z karty.. przelaczam sie na wifi i nagle zalewa mnie lawina powiadomien.. #!$%@? mnie to niemilosiernie.. jesli zas korzystam z pakietu, wejde na snapchata to w aplikacji widze ze sa nowe snapy itp. itd. tylko nie powiadamia mnie o tym - zobacze je, wlacze wifi to wtedy dopiero przychodzi powiadomienie o snapie ktory juz widzialem.

odinstalowalem #snapchat zainstalowalem na nowo - nic
przestawialem rozne powiadomienia (karta/wifi) - nic
resetowalem - nic

co moze byc nie tak? gdzie szukac winy? nie umiem znalezc jedynie okienka z aplikacjami dzialajacymi w tle jedynie, ale jesli dziala na wifi jak jest wylaczony ekran to znaczy ze z tym wszystko jest OK.

jesli ktos wie jak to ustawic na wlasciwe tory?
z innymi aplikacjami jest wszystko w porzadku..

z gory dziekuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pytaniedoeksperta #pytanie #pomoc
  • 20
  • Odpowiedz
  • 1
@Roosevelt: Menedżer telefonu -> automatyczne uruchamianie -> zaznaczasz apkę

Gdyby nie zadziałało, spróbuj dodatkowo:
Menedżer telefonu -> koło zębate -> Aplikacje chronione -> zaznaczasz apkę
  • Odpowiedz
  • 0
@Volki niestety nie umiem znaleźć w menadzerze automatycznego uruchamiania - można jakoś inaczej do tego dojść?, w aplikacjach chronionych wszystko jest ok ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Roosevelt: Musisz przesunąć w lewo te zakładki, aby pokazały się jeszcze dwa.

Możesz także wejść do tej opcji przez:
ustawienia -> Aplikacje -> snapchat -> Bateria
  • Odpowiedz
  • 0
@Roosevelt: Z twoich zrzutów ekranu wynika, że masz wybrakowaną nakładkę Emui.

Telefon z wolnej wyprzedaży lub od operatora Orange czy od innych operatorów? Rom stockowy czy customowy?
  • Odpowiedz
@Volki: telefon kupiony juz dawno, jako uzywany, zakupiony w Playu - mimo wszystko, dzialalo wszystko normalnie, powiadomienia ze Snapa byly i nagle znikly - nic nie aktualizowalem, nie zmienialem. Rom oryginalny, nic z nim nie robilem tylko aktualizowalem gdy trzeba bylo do 6.0.. sprawdze moze czy sa jakies aktualizacje nowe.. moze to cos zmieni
  • Odpowiedz
@Volki: tylko snapchat, tak jak pisalem na poczatku. nie zauwazylem zeby inne aplikacje dzialaly inaczej niz powinny, facebooki, messengery - wszystko przychodzi na pakiecie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Roosevelt: Możesz jeszcze sprawdzić czy w ogóle odbierasz wiadomości gcm od snapchata.

Pobierz Root push notifications fixer i kliknij na play services monitor. Gdy odbierzesz snapa, to powinno być widoczne w zakładce "events".

Jeśli odbierasz, to znaczy, że coś jest namieszane w twoim emui, które blokuje.

Możesz jeszcze napisać na forum android.com.pl, tam jest dział dla telefonu p8lite, gdzie może ktoś ci pomóc, kto ma telefon od play.
  • Odpowiedz