Wpis z mikrobloga

No elo xD

Niezła afera się rozpętała, ale to dobrze. Pokazała, że jednak zdecydowanej większości uczestników wykopoczty zależy na spersonalizowanym liście i drobnych upominkach, a nie na wartości materialnej.

@qmox otworzył paczkę, nad którą sporo kmniłem i starałem się, ale niestety mu nie podpasowała, czemu dał wyraz w swoim poście. Poniosły go emocje, zdarza się. Jedyne co mogę mu zarzucić to fakt, że wdał się w dyskusje, co podejrzewam musiało go kosztować sporo nerwów.

Chciałbym tutaj podziękować wszytskim z was, którzy stanęli w mojej obronie plusami, komentarzami czy prywatnymi wiadomościami. Przywracacie wiarę w ludzi, dla takich jak wy jestem na mirko ( )

Ale proszę, nie najeżdżajcie, nie obrażajcie @qmox - wytykacie mu, że mnie publicznie szkaluje, a sami robicie to samo. Jest młody, nie zna życia, ale właśnie dostał porządną lekcję, tylko może wyciągnąć niewłaściwe wnioski.

Co do upublicznienia mojego listu - tajemnica korespondencji obowiązuje osoby trzecie, które nie są tu stronami. Oprócz tego w liście nie było żadnej informacji mającej znamiona danych osobowych objętych ochroną, dlatego miał pełne prawo udostępnić ten list. Powiem więcej - bardzo się cieszę z tego powodu. Dlatego znowu apeluje, nie linczujcie go za to. Ma moje nazwisko, adres, numer telefonu - ale ich nie wrzucił. Szanuję mocno, pewnie nie każdy by się tak zachował.

Jeżeli chodzi o wartość paczki, to było ustalone ok 30zł i tyle mnie wyniosła - wbrew pozorom ta książeczka nie kosztowała 5 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy mogłem wydać więcej albo mniej? Oczywiście, ale kupiłem tylko to, co potrzebowałem do paczki. Nie więcej, nie mniej. Ci z was, którzy mi zarzucają cebulactwo i jechanie po taniości - proszeni są o kopnięcie się piętą w czoło, ponieważ baaaardzo nie rozumiecie o co chodzi w wykopoczcie.

Nie miałem czasu wczoraj śledzić tego, co się działo pod postem, ale po zastanowieniu wiem, że ostatnie zdanie mojego komentarza trzeba zmienić - warto było. Cholernie warto było. Gdybym miał teraz znowu wysyłać tę paczkę, to nic w niej bym nie zmieniał.

#wykopoczta
  • 121
  • Odpowiedz
@Antyperspirant: Kompletnie nie rozumiem skali afery XD Pomysł miałeś spoko, jakbyś to ładnie zapakował to paczka byłaby 10/10. Nie twoja wina że adresat ma kija w dupie, i nie przewidział możliwości podejscia do tematu z przymrożeniem oka, w końcu nie jesteśmy na jakimś portalu ze śmiesznymi obrazkami, c'nie?
Jakbyś wrzucil #!$%@? butelke cydru za 999cbl i 2 kilo czekalody, to qmox pisalby by wpis: "o jaki super list dostalem, a
  • Odpowiedz
Jakbyś wrzucil #!$%@? butelke cydru za 999cbl i 2 kilo czekalody, to qmox pisalby by wpis: "o jaki super list dostalem, a prezenty tak bardzo dopasowane i oryginalne, paczka od antypespiranta to uczucie 10/10"


@maciakowy: i według ciebie jest w tym coś dziwnego i trudnego do zrozumienia?
  • Odpowiedz
@durielek: oczywiscie ze nie, rozumiem ze jak ktoś odbiera taka paczke nie-na-powaznie jako upokorzenie i obraze majestatu, to wolalby dostac, to co dostało 9999 innych mirkow. Dziwne i trudne do zrozumienia dla mnie jest to, że aż tyle ludzi z tej dość specyficznej spolecznosci wykopu właśnie tak tę paczke interpretuje. Jakbym brał udział, to właśnie na na coś specyficznego bym liczyl, nawet jesli nie byloby to wartościowe czy specjalnie przydatne.
  • Odpowiedz
@Antyperspirant: Cały problem chyba wziął się stąd, że granica między żartem a drwiną jest dość delikatna i nie zawsze dla wszystkich stoi w tym samym miejscu. I choć ja też wysłałem troszkę żartobliwych prezentów (mam nadzieję, że się mój odbiorca uśmiechnie z tego powodu i nie będzie szkalował za żart), to jednak dołączyłem też coś konkretnego, właśnie żeby ustrzec się przed takim odbiorem.

Natomiast osobiście - wiem orientacyjnie, ile wydałem
  • Odpowiedz
Dziwne i trudne do zrozumienia dla mnie jest to, że aż tyle ludzi z tej dość specyficznej spolecznosci wykopu właśnie tak tę paczke interpretuje.


@maciakowy: wystarczy spojrzeć na paczki jakie dostaje większość mirków. Nie widzę nic dziwnego w tym, że ktoś podchodzi do paczki świątecznej jako czegoś, co ma spawić radość, a nie być kolejnym LOLKONTENTEM

Z tych paczek które są zapostowane, paczka OP-a jest zdecydowanie najgorsza w tym roku
  • Odpowiedz
ale jak dostałem swoją paczkę to w życiu by mi nie przyszło przeliczać tego na kasę i porównywać. Jestem bardzo zadowolony z tego, co dostałem i z zabawnego listu i tylko to się dla mnie liczy.


@Dzyszla: no spoko, ale domślam się, że twoja paczka nie zawierała pietruszki i kwasku cytrynowego. Cała burza o to, że packza OP-a nie ma ani wartości materialnej, ani wartości pracy włożonej w jej przygotowanie.
  • Odpowiedz
@Antyperspirant Jeżeli o mnie chodzi, to strasznie Ci dziękuję za wysłanie takiej paczki. Okazuje się, że wśród mireczków panuje przyzwolenie na wysłanie komuś syfu pod pretekstem wątpliwej jakości żartów (żeby nie było, sam bym się nie obraził). Jak już pisałem w innym wpisie, świetna okazja, żeby przycebulić, dlatego muszę koniecznie zapisać sobie plusących twój komentarz pod wpisem @qmox i jeżeli w przyszłym roku wylosuję kogoś z nich, to taką właśnie
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie rozwala, że niektórzy mówią teraz o jakimś kiju w dupie adresata, bo przeciez powinien sie cieszyc z tak wspaniałej paczki xd Już wole mieć kija w dupie niż #!$%@? i brak jakiegokolwiek szacunku dla osoby, której robie paczke. Mi by było głupio takie coś wysyłać...No ale widocznie nie mam tak zaawansowanego poczucia humoru.
  • Odpowiedz
@durielek: Paczka prezentuje się biednie i to jest problem, ale odrobina pakowania i byłoby spoko. A porównywanie do innych paczek? Cóż, ile z tych super trzyma się limitu 30pln?
Ale żeby nie było, nie uważam że to co wysłał op to paczka idealna i rozumiem że mogła nie wzbudzic jakiegoś zachwytu bo jest niechlujna i wydaje sie być zrobiona na odwal, ale bul dópy i afera jest kompletnie nie proporcjonalna,
  • Odpowiedz
A tak w ogóle to nie wiem co by sie musiało stać żebym cieszyła się z pietruszki i kwasku cytrynowego. To że ktoś jest niezadowolony to tylko świadczy o jego dobrym stanie psychicznym. Jak ktoś pisze, ze zajebista paczka to chyba coś z nim nie tak...
  • Odpowiedz