Wpis z mikrobloga

@losiu11: jak się wyrabia ciasto na chleb w takiej misce? Ja wyrabiam bezpośrednio na blacie, wszystko inne lata w powietrzu, łącznie ze stolnicą (niestety nie jest na docisk) :(
@tptak: no kurde, piękna sprawa. Brakowało mi takiego czyścika dokładnie, wcześniej trzeba było namaczać i skrobać, teraz będzie deczko łatwiej.
  • Odpowiedz
@powerfulally: W misce? Normalnie, nawet blatu nie potrzeba. Ja śląski, ten ostatni, robię w misce zazwyczaj, bo mi się nie chce inaczej. Mam miskę pięciolitrową i dziesięciolitrową, wygniatasz o ściankę.
Jeśli chodzi o gadżety do pieczenia, to ja trochę po bandzie pojechałem przez ostatnie dwa lata, więc się trochę uzbierało. Najbardziej chyba lubię kosze do wyrastania, nożyk do nacinania, nóż 37 cm do chleba, mikser. Ale kupiłem też w tym czasie
  • Odpowiedz
@tptak: bo ja robię tak, że ciasto sobie leży na blacie, rozciągam je i zarzucam energicznie w dół, żeby uwięzić tam powietrze. Wgniatanie da podobny efekt? Jeśli tak, to rezygnuję jeszcze dziś z używania tego blatu, wolę czyścić miskę :D
  • Odpowiedz
Czemu próbujesz uwięzić powietrze? I tak przed formowaniem rozpłaszczasz lub odgazowujesz, a duże bąble powietrza nie wróżą dobrze końcowemu miękiszowi.
  • Odpowiedz