Wpis z mikrobloga

Czym się różni w praktyce MIUI Global International od MIUI Polska?
Właśnie przyszedł telefon z tym pierwszym systemem i zastanawiam się czy instalować na nowo system ( nawet ten sam ) czy zostawić w spokoju. Nie wiem jak chińczyki lubią syf do softu wrzucać.
Warto instalować MIUI Polska?
Sklep banggood, redmi 3s.

Dodam, dla ciekawych, zamówiłem 6.11, do wer warszawa trafiło 2.12, dzisiaj przyszło do mnie ( bez vatu )
#xiaomi #zakupyzchin
  • 11
@Lewo: global ma zainstalowane kilka usług google których nie można usunąć(tylko wyłączyć) a w miui polska chyba tylko jest sklep play z tego co kojarzę, no i w zasadzie tyle

ja na moim redmi 3s nie mam zamiaru instalować miuipolska bo gość co je robi, niejaki acid to strasznie opryskliwy burak, i robi aktualizacje jak mu się podoba, więc jesteś zdany na jego łaskę i niełaskę

ja mojego 3S też dostałem
@czerwonyziemniak: nie problemów z aktualizacjami OTA? Czy lepiej skądś pobierać aktualizcje i ręcznie?
@FLAC: ja lubie sam soft wybierać a domyślnie ( z takich średnio potrzebnych ) mam zainstalowane:
- Panel Sterowania ( w którym jest: Użycie danych, Czyszczenie, Firewall, Bateria, Antywirus, Uprawnienia )
- Inne: Skaner kodów, Mi Remote, Explorer, Facebook, WPS Office
Dlatego też się zastanawiam czy po odinstalowaniu nie zostanie jakiś syf po nich, lubię minimalizm i
@Lewo: ja mojego 3S aktualizowałem OTA właściwie od razu po pierwszym uruchomieniu i skonfigurowaniu systemu, poszło bez problemów. Długo to zajęło, chyba pół godziny jak nie więcej bo moja aktualizacja do 8.1.1.0 zajmowała 1.4GB.

Co do aplikacji.
Panel sterowania jest częścią MIUI i jest w każdej wersji, po prostu aplikacja systemowa więc tam nic nie ruszaj, tak samo skaner kodów, Mi Remote, Explorer.

Natomiast facebooka i WPS office powinno się dać
@FLAC: ale domyślny antywirus i firewall to słabe rozwiązanie ( tak samo przeglądarka ) :( już nawet jakbym chciał antywirusa, to jest to bardzo subiektywna sprawa który. Windows nawet Windows Media Player musiał usunąć na rynek europejski z systemu, żeby nie było monopolu i wciskania swoich aplikacji. Dzięki za odpowiedź.

Ps. Warto z 7 na 8 MIUI zaktualizować? Nie ma błędów potem itd?
@Lewo: ten antywirus nie działa cały czas, tylko kiedy chcesz sobie przeskanować system więc nie wpływa w ogóle na wydajność. A moim zdaniem nie warto instalować żadnego innego antyvira z Google Play bo one działają cały czas w tle i robią więcej szkody(zabierają baterię i wydajność) niż pożytku.

W wersji 8.1.1.0 spotkałem się z problemem zwiększonego pobierania baterii(bug w usługach lokalizacyjnych, raz występuje a raz nie, zależy od przypadku, ja coś