Wpis z mikrobloga

Mirki, mireczki,

miał ktoś z Was robioną septoplastykę (korekta przegrody) i może się podzielić wrażeniami ? ;-)
Mam jutro to cholerstwo w znieczuleniu miejscowym (sic!) ...
Wrocław, szpital WSK na Weigla. Może ktoś tam też robił i jest w stanie ocenić pracę laryngologów z WSK :)

#wroclaw #lekarz #szpital #operacja
  • 19
@maxdiaz: Ja miałem prostowaną przegrodę w znieczuleniu miejscowym ale w innym mieście. Sam zabieg mnie nie bolał i nie trwa jakoś szczególnie długo. Tak 2 dni po zabiegu jest trochę kicha, przez opatrunek kiepsko się oddycha, trudno śpi i boli ale do wytrzymania spokojnie. Potem się goi - u mnie ok. 3 tygodnie to trwało. Nie można się przeciążać. No i w sumie tyle.
@inlog @mars83, ja w styczniu miałem krwotok z nosa (wzial sie ot tak ... ) i leżałem przez 10 dni w szpitalu z tampotandami (2x po 24h, 1x 48h, 1x 72h) więc akurat zapchanie nosa mnie nie rusza :-P Bardziej obawiam się krwawienia, to, że będzie powtórka z rozrywki ze stycznia :-D A, że miałem dość zacne załamanie psychiczne to mi się teraz odbija (junoł, przeczytałem neta, miałem milion raków a
@mars83: @maxdiaz: I taka dobra rada, żebyście nie czytali za dużo o zabiegu w internetach. Kiedyś były inne metody, pobyt w szpitalu był dłuższy etc. i jak traficie na te "stare" opisy to się niepotrzebnie nakręcicie a teraz jest o wiele lepiej.
@maxdiaz: Umówmy się, że nie jest to przyjemne ale do przebrnięcia. Wiem, że wiele szpitali robi na znieczuleniu ogólnym ale dla mnie przynajmniej miejscowe to nie był problem. Co do gojenia to trudno mi powiedzieć na ile te krwotoki utrudnią sprawę. Ja byłem w szpitalu tylko 3 dni. Potem chyba 2 wizyty kontrolne.
@maxdiaz: Jestem świeżo po zabiegu, WSS w Olsztynie. W czwartek mnie przyjęli, w piątek rano zabieg, w sobote o 17 wyjęcie tamponów z nosa, w niedziele wypis i w piątek muszę iść na wyjęcie płytek teflonowych z nosa.

Zabieg miałem w znieczuleniu ogólnym, więc nie wiem jak będzie z miejscowym, ale skoro robią to chyba można ;) Dla mnie najgorsze były dwa dni z tamponami, bo czułem się jakbym miał ostrą
@villemo69 hahah :-) Liczę, że w czwartek przyjde i wezmą mnie tego samego dnia na stół. Bo dostanę #!$%@? jak stracę cały dzień na leżeniu i wpatrywaniu się w 4 ściany. Rzeźbić mnie będize ordynator albo z-ca ordynatora więc zobaczymy co tam ciekawego zrobią. Ciekawi mnie ile taki zabieg trwa - 0.5 do 1h?

Liczę, że w czwartek mnie urobią, w piątek po południu wyciągną tampony i w sobotę wypad do domu