Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Panowie,
Mam dość wkurzający problem z moją 116-konną czarną bestią (MB W210).
Gdy uruchamiam silnik z wciśniętym sprzęgłem, jest wszystko ok. Po puszczeniu pedału sprzęgła, słychać dość wyraźnie szum.
Podczas jazdy jest jeszcze bardziej słyszalny powiedziałbym że nawet wyje a nie tylko szumi, z wyjątkiem 5 biegu, na 5 biegu chodzi jak złoto, a gdy zdejmuje nogę z gazu na biegu słychać jak by jakieś łożysko zmniejszało obroty, takie baaardzo wyraźne ŁUŁUŁUŁUŁU ŁUŁUŁUŁU ŁUŁUŁU ŁUŁU ŁU. Gdy wcisnę w tym momencie sprzęgło momentalnie jest cisza.

Co to możę być? Do wymiany łożysko wyciskowe? Czy może coś w skrzyni?

#motoryzacja #samochody #mercedes #mercedescezetera #w210 #rustdriversrulez
  • 30
@cezeter: jak po puszczeniu to skrzynia, bym obstawil, na jakims biegu konkretnie, czy wszystkie 4 tak samo,
moge sie mylic, ciezko sie dzis skupic.
Ale mozesz od tego zaczac. daj znac co i jak.
@cezeter: jak takie nie za głośne, i przypomina jakby popiskiwał/ćwierkał ptak, to łożysko oporowe sprzęgła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otwórz maskę i na luzie go przegazuj za cięgno i spróbuj zlokalizować dźwięk, bo tu się może sporo rzeczy dziać.
@ZiumZium: Nie mam pojęcia czy mam olej, mam nadzieje że jest. Biegi wchodzą ładnie, nic nie zgrzyta. Tylko to bum podczas sprzęglania i wysprzęglania no i drgania karoserii, ale to chyba dwumasa sie sypie.
@Kacpoo tez obstawiam lozyska na walku w skrzyni , da sie to lozysko wymienic ale duzo roboty i mozesz trafic ze inne lozysko sue tam tez wysypalo , lozyska drogie sa stosunkowo , lepiej skrzynie uzywana kupic
@cezeter: wymiana i szukanie tego łożyska wyjdzie Ci kosztowo podobnie jak zakup używanej skrzyni ( bo za robocizne sobie policzą pewnie dobrze ), chyba że faktycznie ktoś do tego szybko i łatwo dojdzie co tak na prawde się wysypało i koszty będą mniejsze :)