Wpis z mikrobloga

SZUKAM TYTUŁU KSIĄŻKI.
Pamiętam dawno, dawno temu jak byłem w podstawówce czytałem pewną książkę w klimacie dark fantasy o niewolniku, który został kupiony na jakimś targu i żył w jakiejś dziurze z której wychodził tylko wtedy, gdy musiał pracować. Raczej to była stara książka, możliwe że lata 60-70, zdaje mi się, że została napisana przez jakiegoś szwedzkiego/norweskiego/fińskiego autora. Możliwe, że się mylę, ale wydaje mi się, że autor miał nazwisko zakończone na "son". Ktoś może kojarzy? Tytuł/autora? Za cholere nie mogę znaleźć. Chce sprawdzić czy to jakiś gniot był, czy może coś wartościowego czytałem.

#ksiazki #pytanie
  • 13
@zwier: Powiedziałbym, że Brandon Sanderson - Droga Królów. Nazwisko się zgadza (jest "son") i zgadza się niewolnik. Jest rozbieżność w dacie wydania, w ogólnym opisie co ten niewolnik robił i generalnie nie wydaje mi się, by to było to. Powodzenia w szukaniu.
@Opos: Nie napisałem o okładce. Była jasnoniebieska/turkusowa, książka byłą większych rozmiarów. Bardziej przypominała wyglądałem z zewnątrz książkę z baśniami/opowiadaniami dla dzieci, ale w środku był normalny tekst bez obrazków. Dosyć brutalne dark fantasy, którego nie ogarniałem jak miałem 12 lat.
No dobra. Wiem jak to potrafi zmęczyć, gdy taka rzecz nie daje się przypomnieć. Na razie bez odbioru - jak coś rozkminię, wypytam czy wymyślę to wtedy dam znać. Tylko jak sam na to wpadniesz to też się pochwal bym nie szukał na sucho.