Wpis z mikrobloga

Ogromne postępy rządowych, zajęto właśnie kolejną dzielnicę Karm al-Tahhan i leżący obok Szpital Okulistyczny (tym razem potwierdzone przez dobre źródła). Rebeliantom zostaje się już tylko wycofać z dzielnic na północ od Cytadeli jeśli chcą uniknąć nieuchronnego odcięcia:

Update: Dzielnica Qaterji już też pod kontrolą rządowych.

#syria #bitwaoaleppo
60groszyzawpis - Ogromne postępy rządowych, zajęto właśnie kolejną dzielnicę Karm al-...

źródło: comment_7Ot5TD4KYPf3Xe61Va3VDmzOEKUc0zb8.jpg

Pobierz
  • 11
@frogii1990:
Czerwoni - armia rządowa
zieloni - rebelianci
zazwyczaj także na mapkach pojawiają także:
żółci - Kurdowie
szary/czarny - ISIS

Na tej wojnie nie ma dobrych i złych, bo każda strona ma swoje na sumieniu. Można tylko napisać, że są źli, gorsi i najgorsi (ISIS). Którą stronę popierać? Musisz sam poczytać sobie o tej wojnie i samemu wyrobić sobie zdanie. Większość mirków z tagu Syria kibicuje rządowym (ja również), trochę mirków
@hetman64: Dzięki za obszerne wyjaśnienie w sumie właśnie bardziej o to mi chodziło jak czytać te poczynania i zmiany na mapkach, które jak by nie było przeglądam. Teraz już wiem co z czym się je :)
Jeśli przeglądasz tag syria to radzę zwrócić uwagę na podsumowania pisane przez JanLaguna, bardzo dobrze się je czyta. Ostatnio SAA (rządowi robią spore postępy (głownie w Aleppo) i czasem mapki się szybko dezaktualizują ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tag syria ma skrzywienie pro-rządowe gdyż większość wykopowiczów dodających wpisy popiera Asada, natomiast jest bardzo fachowy i bezstronny blog o wojnie domowej w Syrii i Iraku: https://www.facebook.com/NaLiniiFrontu.SyriaIraq/
Autor niestety dość rzadko
W mieście są 2 czasami 3 najważniejsze punkty są to
Ratusz (lub Rada miejska)
Lotnisko
Wzniesienia gdy są
Ja chcę aby Kurdowie się upaństwowili ponieważ to jest kluczem do zaprzestania prób terrorystycznych zamachów