Wpis z mikrobloga

Xiaomi Redmi Note 3 nie obsługuje NFC, prawda?

Na stronie x-komu ustawiam filtry, bo szukam telefonu do 1500 zł z:
- 3 lub 4 GB RAM-u
- ekranem 5,5 cala lub większym
- androidem
- co najmniej 32 GB pamięci wewnętrznej i obsługą kart microSD (lub 64 GB pamięci wewnętrznej)
- obsługą LTE
- USB i złączem słuchawkowym
- obsługą NFC (płatności zbliżeniowe HCE)
- w sklepie stacjonarnym (kwestie reklamacyjne)

Nie wiem czemu, X-kom usilnie wśród telefonów pokazuje Redmi Note 3, mimo że ten NFC chyba nie obsługuje (jak tak czytam na internecie) - Xiaomi się z NFC nie lubi. W specyfikacji, NFC już natomiast nie podaje. Szukanie jeleni? A może o jednak Xiaomi Note 3 obsługuje NFC?

----

Który z wymienionych telefonów na powyższej stronie byłoby najlepiej brać. Gdyby nie to, że Xiaomi Redmi Note 3 nie obsługuje NFC (a dodatkowo ma niewymienialną baterię), zaś Asus Zenfone 2 ma niewymienialną baterię (która jest znacznie słabsza od Xiaomi) to wybór byłby łatwy, a tak to chyba najlepiej LG G4?

Telefon ma posłużyć co najmniej 2 lata, raczej coś koło 3. Zakup w Szczecinie. W grę wchodzą inne duże sklepy elektroniczne.

  • 11
@Clear: bardzo przepraszamy za zamieszanie, musiało dojść do błędu na naszej stronie - jesteśmy w trakcie badania tej sytuacji. Ten model Xiaomi nie posiada NFC. Zachęcamy jednak do kontaktu z nami postaramy się wybrać odpowiedni model dla Ciebie
@x-kom: Dzięki. Już wybrałem LG G4 (bo w grę tak naprawdę wchodziły Asus Zenfone 2 i LG G4, z czego ten pierwszy miał niewymienialną baterię i LTE kategorii 4). W pierwszym poście, w linku macie od razu zastosowane filtry, możecie sprawdzić. Taka sama sytuacja jest chociażby z Lenovo ;)

Mam nadzieję, że z zakupu w waszym sklepie, tym razem, będę bardziej zadowolony niż przy zakupie laptopa (do którego jak się okazało
@Goldenoss: bateria jest wymienialna, więc to nie jest wielki problem. Podobno ten model się dość szybko ładuje, co rekompensuje ten fakt.. Oczywiście, wolałbym telefon z lepszą baterią, ale w moim budżecie, nie jest mi łatwo znaleźć odpowiedni model (3GB+ RAM, 32GB+ Internal Memory, SD Card, 3.5 Jack, LTE (LTE-A recommended), NFC (payments), Bluetooth 4+, Wifi ac (dual band recommended), Android 6.0 (LG G4 has update), 5.5 screen or bigger, removable battery