Wpis z mikrobloga

@HohoHo2015 można spawać tigiem miedź. Pytanie tylko jak grubą ściankę chcesz spawać. Dobrze zamiast czystego argonu mieć mieszankę z helem albo hel i maszynę z chłodzonym uchwytem i dobrym cyklem pracy.

Jeśli spawasz coś grubszego, to trzeba podgrzać palnikiem. Generalnie samo zdrowie i sama przyjemność :D
@AnsuzSowilo: ale kosztowo i technicznie jak to wygląda w porównaniu do propan- butanu z tlenem czy acetylenem (ten ostatni właśnie czytałem opis na linde nie za bardzo z miedzia, nie kazdy rodzaj sie nadaje bo znowy wybuch..)

chodziło mi raczej o rurki do spawania twardego tej miedzi

ps. nie wiesz jak wyglada na wszelki wypadek dostep obecnie do butli ponizej 5 litrów? są jeszcze jakies współczesne alternatywy dla tych dwóch propan
pierwsze lutować, są to różne połączenia z gotowych elementów do układów chłodniczych troche skoplikowane.. ale pewnie musze tez liczyć się dospawaniem czegoś, rózne przekroje od kilkudziesieciu mm do cm.. nie wiem czy tig daje rade a widziale pare tych bajerow co wyzej napisałę od propan butanu po inne magiczne butle..?
@HohoHo2015:
do rurek w chłodnictwie to najlepszy palnik - lepiej propan+tlen
może być propan-butan ale propan lepszy
np. takim gotowym zestawem lub czyś w tym stylu. można złożyć taki zestaw o wiele taniej za ~ 500zł

można też zgrzewarką ale jak osobiście wolę palnik.
@HohoHo2015: ja mam w mobilnym zestawie 2 litrowa butle medyczną z tlenem , małą aluminiową butlę po r290 do której nalewam sobie propanu, reduktor, 3 metry węży, malutki palnik za 80 zł. wszystko w starej przerobionej plastikowej skrzynce na narzędzia, razem z podstawowymi narzędziami i akcesoriami (luty, topnik, odwadniacze, zaworki szredera, zaginarka, kielicharka szczypce evak i zaciski, żaby itp) waży niewiele ponad 10kg
a największy plus jest taki że nie trzeba
r290


@dlugi_: no tak widziałem zobacz obi taki fabryczny zestaw, opłaci się jak TYLKO to robisz np. z tą miedzią, a u mnie jest innaczej trzeba cos bardziej elastyczne bo raz mam rurki miedziane potem nierdzewkę coś do pospawania i jeszcze nawet aluminium.. :-(

myślałem nad takimi małymi butlami poniżej 5 litrów z acetylenem, ale takich oczywiście nie ma od ręki i wiadomo nie fajnie to wozić .. a nawet strach
@HohoHo2015: ten z obi się nie opłaca, jest na jednorazowe butle wychodzi >100 zł za 200 litrów tlenu. W medyczna taką jak moja nabijesz 350 litrów za 20-30 zł
Na spawaniu się nie znam, to nie pomogę ( ͡° ʖ̯ ͡°)