Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mkarweta chodzi mi o jasnego lagera. Porter być może też jest lagerem. Ale jednak mówi się porter a nie lager. Więc się już nie czepiaj. Porter jest bardzo łatwy do zrobienia w porównaniu do jasnego lagera.
@ziobro2: z lagerów to Tomek na pewno bardzo chętnie by uwarzył jakiegoś pilsa, portera zresztą też.

Porter nie "być może", tylko na pewno jest lagerem. I "lager" nie jest jednym, konkretnym stylem piwa - to cała duża rodzina piw. Te, które w większości widzimy na półkach sklepowych, to tzw eurolagery lub międzynarodowe jasne lagery, chociaż sporo osób właśnie w stosunku do nich używa słowa "lager" - potocznie i wygodnie, ale na
@kontra: Zesrałby się a nie uwarzył pilsa. Do tego trzeba miec talent i umiejętności a w Polsce nikt takowych nie posiada. Pils jest jednym z najtrudniejszych styli i dobrego pilsa w niemieckim czy czeskim stylu z czystym profilem bardzo długo w polsce nie uwarzymy, będą jakieś wynalazki typu pils na amerykańskich chmielach i tak dalej ale po dobrego pilsa trzeba jechać na zachód albo południe.
@adminik: I zrobił aż dwa z czego jeden jest na amerykańskich chmielach wiec sie na kwalifikuje a za Tomyski propsy. Wciąż uważam że w tym stylu w Polsce jest tragedia bo łatwiej, i taniej jest zrobic kolejne pale ale.
@Gensek: Browary robią to co się dobrze sprzedaje nikt nie będzie topił pieniędzy w piwach które nie zejdą a nikogo też nie stać na to aby takiego pilsa zrobić i wypuścić w cenie np. Złotego Bażanta. @Perun wypuścił Desitkę spróbuj sobie ja jeszcze nie piłem.
@adminik: I wychodzi teraz kto pije kraft. tylko ipy sripy i inne imperialne kwasy, bo jaśnie pan nie napije się pilsnera bo to podchodzi pod koncern, wlasnie dlatego sie nie sprzedaje. Ja za Schonramera place do 15PLN i nie narzekam bo warto. W Polsce do kupienia naprzykład w Katowickim Browariacie przy ulicy Francuskiej.