Wpis z mikrobloga

Mirki, pewnie wielu z was biega metodą Danielsa. Zastanawiam się nad kupnem jego książki, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym, na czym opiera się jego trening - pulsie czy tempie? Czytam recenzje, w których jest mowa o wyliczaniu tempa akcentów, więc brzmi to tak, jakby właśnie tempo było podstawą treningu. Nie posiadając zegarka z gpsem jestem skazany na Skarżyńskiego, czy z Danielsem też pobiegam w oparciu o puls?
#bieganie
  • 6
  • Odpowiedz
@lukglo86: Rozumiem, że BS, BD, itd. biegam określonym tempem, a nie w danym przedziale pulsu, więc w sumie byłoby ciężko. Szkoda, ale dzięki za pomoc. ;)
  • Odpowiedz
@qoqu: Nie mam zegrka z gps. Trenując, często dobieram tempa poszczególnych treningów biorąc je z tabel Danielsa (nie biegam wg jego planów). Mam pulsometr ale nie biegam na puls tylko jednak na tempo. Mi do treningów wystarczy stadion (np. interwały 1km, 500m itp). Dłuższe biegi np. BNP realizuję na odmierzonych pętlach (w razie pętli o nietypowym "wymiarze" - 1640m tempo przeliczam w oparciu o kalkulator tempa z internetu). Pomiaru dokonuję za
  • Odpowiedz