Wpis z mikrobloga

Czy wy też macie coraz pewniejsze wrażenie, że ta kadencja nie potrwa pełnych 4 lat? Może to i durny wskaźnik, ale naprawdę nie pamiętam okresu za czasów PO, kiedy wpisy polityczne lądowały w gorących codziennie i hurtowo. Oni w tak zastraszającym tempie zmierzają ku autodestrukcji, że to w którejś chwili musi #!$%@?ąć. Wcześniejsze wybory przed upływem kadencji choćby jako wybieg do przodu przed spadającym poparciem.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 49
Czy wy też macie coraz pewniejsze wrażenie, że ta kadencja nie potrwa pełnych 4 lat?


@starface: Tak. Wystarczy że Gowin czy Ziobro nie dostaną jakiś kolejnych stanowisk i podziękują.
@shutafucka: Ja tak nie uważam. W ogóle moim zdaniem nagonka na PO może nie tyle była nieuzasadniona, co mocno przesadzona i rozdmuchana. Pod koniec kadencji rzeczywiście trochę się opili władzą (PiS to zrobił po tygodniu) i stali się aroganccy. Ale tak zupełnie szczerze, i to tylko moja opinia - jak się tak przyjrzeć ich rządom to akurat ja tam ich chwalę. A byłem ich największym wrogiem przez większość. Potem może dojrzałem,
@starface: Sondaże nie wachną bo o swój elektorat pisowcy dbają i robią im dobrze. A Gowin omnibus skończyłby jak Ziobro i Kurski - wróciłby do Prezesa na kolanach trzymając w rękach resztki swojej śmiesznej partyjki xD

@Kotlet_Rybny: Elektrorat pisu jest w tym momencie rozpieszczany. +500 kupuje głosy. "Wolna kwota od podatków" tak samo. Jeśli coś się zmieni to dopiero podczas następnych wyborów.
@zirytowana_plaszczka: Socjologowie szacują twardy elektorat PiSu na ~20-25%, wszystko powyżej to handicap. Jeśli spowolnienie gospodarcze się utrzyma, to budżet napięty jak koszula na brzuchu Ryszarda Kalisza w końcu przestanie się spinać i będą musieli sięgnąć do kieszeni Kowalskiego. A tego Kowalski moim zdaniem nie wybaczy.
@Kotlet_Rybny: W sumie racja, bo nie przychodzi mi do głowy nikt kto mógłby się na nią załapać. Chyba że ludzie dorabiający sporadycznie po max. 500zł miesięcznie xD Tak, teoretycznie mają kasę do mniej więcej połowy 2017 (chyba) zobaczymy co potem wymyślą. W sumie już teraz miotają się na wszystkie strony i szukają dodatkowych źródeł pieniędzy.
@starface: I co Kowalski zrobi przed wyborami? Na ulice wyjdzie? Zaraz będzie przypięta łatka "kodziarza" itp. Poza tym wielu ludzi nie będzie manifestowało swojego niezadowolenia tylko po prostu wyjedzie z kraju. Budżet to już w przyszłym roku przestanie się spinać. Wielu osobom podoba się też to że dzięki PiS-owi "Polska wstaje z kolan" i taka tam podobna retoryka. Oni też są głusi na argumenty finansowe.
@starface: nie wyobrażam sobie 231 posłów w tej kadencji głosujących za jej skróceniem, nawet jak kilku się z Partii wykruszy to weźmie się bardziej pazernych kukizowców
A na protesty to ogółem nie ma co liczyć, IMO prędzej doprowadzą do wojny domowej (nawet nieoficjalnej, w sumie emisja walk emerytów obu frakcji mogłaby przynieść mediom niezłe zyski xD) pod pretekstem jakimkolwiek niż się pod nimi ugną