Wpis z mikrobloga

Mireczki jest takie o to sobie skrzyżowanie w #bialystok https://goo.gl/maps/W749i5JxsqG2 Chcąc jechać w lewo możemy to zrobić z dwóch pasów, ale pytaniem jest, który pas należy zająć po zjechaniu zakładając, że skręcamy z pasa lewego? Bo według mnie to proste, ale kilka razy miałem sytuacje, w której durnie potrafili się jeszcze ze mną kłócić po zajechaniu mi drogi. Mam nadzieje, że mniej więcej rozumiecie o co mi chodzi. Chętnie poznam waszą opinie, coby następnym razem mieć 100% pewności, że myślę dobrze :) #przepisydrogowe #prawojazdy.
  • 15
@Janek_Szyderca: Coś z linkiem nie tak, ale domyślam się, że chodzi Ci o część ronda. Zatem jest tam linia prowadząca, gdzie z lewego pasa możesz zmienić na lewy lub środkowy, a z środkowego możesz tylko na prawy zewnętrzny. Ciekaw jestem, co tam się dzieje jak skrzyżowanie zasypie śnieg. :)
@Janek_Szyderca: Tak jak @Threydor: napisał. Wszystko jest banalnie proste, ale nie dla wszystkich. Analogiczna sytuacja jest na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Popiełuszki jadąc od Hetmańskiej w stronę tunelu. Tam też często janusze ścinają sobie skręt.
@Janek_Szyderca: Pasy pomalowali w taki sposób, ponieważ rondo jest za małe, by ze skrajnej lewej skręcić w Hetmańską i nie spowodować korku nawet gdy stanie tam "tylko" parę aut lub jeden przegubowiec.

Faktem jest jednak, że rondo Reagan'a jest najgorszym rondem z sygnalizacją w Białymstoku.
@tacky: Przy turkusie zamieszanie tworzą znaki POZIOME*, które przy pierwszym przejeździe mogą umknąć uwadze. Przy Fieldorfie za to brakuje RiGCzu i ludzie z lewego wjeżdżają na środkowy. I jeszcze śmią śmieć trąbić na innych.