Wpis z mikrobloga

@aldrael: na początku miesiąca bo od 1 płacisz skaldke zdrowotna zus i nie jest ona proporcjonalna do ilości "wykorzystanych dni" jak zalozysz 30 czy 1-go to zapłacisz tyle samo
Zależy co masz na myśli. Zgłoszenie działalności do urzędu nie musi się pokrywać z datą jej faktycznego rozpoczęcia, a obie daty się wpisuje w formularzu ale to ta druga jest bardziej istotna.

Generalnie chcesz założyć działalność od pierwszego dnia kontraktu. Jeśli rozpoczniesz na koniec wcześniejszego miesiąca to będziesz musiał się dodatkowo #!$%@?ć z liczeniem jaką część składek ZUS masz zapłacić za niepełny miesiąc, bo zdaje się, że niektóre płaci się zawsze całe,
@aldrael: Najlepiej jest założyć 2 dnia następnego miesiąca - masz "dodatkowy" miesiąc preferencyjnego ZUSu (liczą 24 pełne miesiące, wiec jak rozpoczniesz działalność 2 dnia miesiąca to wtedy zalicza się go jako niepełny miesiąc).
Ogólnie papiery dot. otworzenia działalności możesz złożyć sporo wcześniej (ja chyba pół miesiąca przed złożyłem) - ważna jest data rozpoczęcia działalności na wniosku.
P.S. Warto wyrobić profil zaufany ePUAP- większość spraw załatwisz wtedy przez Internet.
Ogólnie papiery dot. otworzenia działalności możesz złożyć sporo wcześniej


@dobry_programista: Można też później, po rozpoczęciu działalności. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie pamiętam na ile później można to zrobić, ale ja kilka dni po rozpoczęciu zgłosiłem dopiero.
@zakopiak: z tego co kojarzę to można tak zrobić ale trzeba złożyć wniosek przed wystawieniem pierwszej faktury i/lub końcem miesiąca, w którym rozpoczęło się działalność. Jednak lepiej zrobić to przed niż po, jeśli i tak się wie że trzeba to zrobić :)