Wpis z mikrobloga

Kiedyś oglądałem jakieś nagranie na którym afroamerykanin stwierdził że wolałby mieszkać po sąsiedzku ze członkami Ku Klux Klanu niż z afroamerykaninem. Czemu o tym mówię? Ponieważ stanowi to solidny argument dla tego co tkwi w mojej głowie. Jako były narodowiec wiele razy borykałem się z określeniami "nazista", "faszysta", "rasista", itd. Fakt, polskie organizacje narodowe mają napaćkane w przeszłości. Można znaleźć mnóstwo zdjęć które można podpiąć jako niebywały dowód na to że te organizacje są zbliżone do hitleryzmu. W porządku, większość Polaków deklaruje się jako chrześcijanie, a mówienie że jesteśmy winni wyprawom krzyżowym jest głupotą. Tak więc Ku Klux Klan który do niedawna linczował czarnoskórych, w końcu stwierdził że nie tędy droga. No bo nie tędy. Ku Klux Klan XXI wieku promuje pewien styl bycia, wartości, jakieś tam tradycje, i taki afroamerykanin może mieszkać z nimi po sąsiedzku, może między nimi być jakaś nienawiść, ale żadne z nich nie odnosi strat majątkowych lub uszczerbku na zdrowiu z tego powodu. Tak więc nawiązując do polskich organizacji narodowych, one są takim polskim Ku Klux Klanem, promują pewne wartości, pielęgnują tradycje, i nie idą w ślady poprzednich członków. Wierzę w to że liczba faktycznych nazistów, itp. w szeregach grup narodowych jest mniejsza niż dekadę temu. Wierzę w to że kiedyś nie będzie żadnych ekscesów ze strony narodowców i prowokacji ze strony grup przeciwnych. Trzeba przyznać że prowokacje są dosyć częste i do dzisiaj nie rozumiem jak to się stało że człowiek czarnoskóry woli mieszkać po sąsiedzku z człowiekiem którego przodkowie linczowali jego przodków, a obywatel państwa jednolitego etnicznie potrafi zrobić srogą gównoburzę i nazwać całe środowisko nazistowskim/faszystowskim pomimo iż nikomu nie zrobili krzywdy, nie licząc przypadków gdzie członkowie podjęli pewne decyzje wbrew zasadom. Chyba tyle.

#oswiadczenie #gownowpis #polityka #neuropa #4konserwy
  • 8
nie nazwałem Ciebie oszustem, tylko zdałem pytanie. Staram się zrozumieć skąd się biorą uprzedzenia.


@k1fl0w: Tobie zadałem to pytanie?

Skąd ten pomysł? Tylko, że ta jedna wypowiedź niczego nie udowadnia. Jak sądzisz, gdybyś spytał dziesięciu afroamerykanów - jakie byłyby wyniki?


@emkape: Jakbyś spytał dziesięciu afryoamerykanów pokroju tego człowieka który się wypowiada w tym filmiku to myślę że wszyscy odpowiedzieliby tak samo jak on.