Wpis z mikrobloga

@miguelsanchez666: Hah! To jest problem, bo oryginalne Battledresy (brytyjskie) były splotem zielonej i brązowej nici. O rozbieżnościach w kolorystyce różnych BD (co kraj wspólnoty brytyjskiej to inny mundur, ale pod tą samą nazwą) można wiele mówić, ale najlepiej pokazać zdjęcie. Te brązowe to mundury brytyjskie, zielone - kanadyjskie. Mundury zaznaczone strzałkami to najbliższe odpowiedniemu kolorowi dla brytyjskich. Mundur ze zdjęcia wygląda mi na kanadyjski ze względu na bardzo duży kołnierz (w
Woodziak - @miguelsanchez666: Hah! To jest problem, bo oryginalne Battledresy (brytyj...

źródło: comment_iM5HSV1Tz0PAMzJZma6GmlT4N4UeZzrQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Woodziak dzięki za szczegółowe informacje. Pan ze zdjęcia to mój sąsiad. 94 lata, ciężko chory i niestety niewiele czasu mu zostało. Dziś z nim rozmawiałem i powiedział, że kolor munduru to khaki więc stawialbym na ten brązowy. Gdy pokazałem mu zdjęcia zielonych to powiedział tak jak Ty, że kanadyjskie. Pasek nie koniecznie musiał być standardowy. To końcówka wojny, Bejrut. Ciężko się z nim rozmawia bo już niestety ledwo mówi. Kolorowanie zdjęcia to
  • Odpowiedz
@miguelsanchez666 szanuję Mireczku za chęci. Niestety, tak to już w życiu bywa, a jemu na starość jeszcze to guwno sie przypałętało. Jeżeli mundur khaki to brązowy. Pas myślę że raczej ku białemu się skłania, jeżeli sąsiad to Polak to faktycznie może być pomalowany na biało, jeżeli Brytyjczyk to dobrze wyczyszczony, jasny piaskowy. Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało na pw, jak będę wiedział to odpowiem. :)
  • Odpowiedz