Wpis z mikrobloga

Jako ciekawostkę moge wam powiedzieć że za 100 dolców w latach 70-80 mozna było kupić samochód, umeblować mieszkanie czy nawet kupić kawałek ziemi pod budowę.


@RUNDMC: Weź nie siej jakiejś kłamliwej propagandy. Moi rodzice kupowali video i telewizor w Pewexie. I jedno i drugie kosztowało po ~400 USD.
  • Odpowiedz
@hienobiusz_facecjonista: Posiadanie było nielegalne w 50-60 latach póżniej państwo zmieniło zdanie i utworzyło Pewex właśnie po to aby dolary nie kisły w skarpetach tylko zasilały kasę państwa.Pewex był jedynym miejscem gdzie można było je wydać
  • Odpowiedz
@durielek: to może mi łaskawie wytľumaczysz po co wymieniać coś co działa 20 lat na coś co będzie działało lat 3. Wiem o czym mówię bo mam w domu chlodziarke Bosch co po 2 lataxh zaczela swirowac. Nie chce sie z toba klocic ani cie obrazac. Po prostu wg mnie to jest konsumpcjonizm i nie ma to nic wzpolnego ani z ekologia ani z oszxzednoscia energii. Pozdro
  • Odpowiedz
Ja chodziłem tam z kolegami najczęściej po książeczki z zestawami LEGO. Leżały na ladzie za darmo i kto pierwszy ten lepszy.


@MarkiMarka: wtedy wartość miała sama oferta reklamowa, te katalogi samochodów od znajomych kierowców tirów, te katalogi otto, smutne i nostalgiczne zarazem

Pamiętam ten zapach

@statystyczny to była świeżo mielona kawa, taki mieli image, codziennie przed otwarciem mielili
  • Odpowiedz