Wpis z mikrobloga

#ztmwarszawa #warszawa

No i znowu. Człowiek kupuje bilet ZTM regularnie, co miesiąc, a żulernia i typy ze świerzbem jeżdżą za darmo. Po raz kolejny byłem świadkiem sytuacji, jak kontroler tylko wyprosił(zazwyczaj ich omijają) delikwenta z autobusu i nie spotkało się to z żadnymi innymi represjami. A ostatnio przy mnie małolata(podstawówka), który zapomniał legitymacji uczniowskiej skasowali na ostro, mimo tego, że miał bilet kartonikowy(ulgowy).

Przed wakacjami chciałem kupić bilet z autobusie, ale oczywiście nie było płatności kartą. Ze mną weszły kanary i od razu 160+ zł w dupę(student). No szło przetłumaczyć, że bilet skończył mi się dzień wcześniej(co sprawdzili na terminalu) i #!$%@? mandat. Odwołałem się, ale bezskutecznie.
  • 6
@Maliszak: no tak wygląda życie. Jaki według Ciebie będzie skutek wypisania bezdomnemu "mandatu"? Komornik z policją przyjdzie na Dworzec Centralny? Nawet jeśli nie będzie to oficjalny bezdomny, tylko bardziej cywilizowany menel, to i tak nie zapłaci tego mandatu, nikt też do końca życia tych pieniędzy z niego nie ściągnie, a podatnik będzie musiał składać się na przemielenie przez wszystkie procedury takiego mandatu.
@kokosanki: Do dzisiejszego kontrolera pretensji zbyt dużych nie mam. #!$%@?ł go i po sprawie. Wkurza mnie jednak, sytuacja, jak bezczelnie omijają żulernie i idą dalej kosić małolatów(słusznie, czy niesłusznie) - a czego świadkiem byłem kilkanaście razy ;)
@Maliszak: To chyba nie wiesz jak zarabiają kanarzy. Mają hajs za zapłacony mandat, jaki jest sens wystawiać mandat komuś kto nie zapłaci? Marnowanie czasu, a mandat dziecku rodzic zapłaci i kanar więcej zarobi, proste. Też bym nie robił czegoś za co nie dostanę hajsu.
@Maliszak: Też mnie wkurza ta państwówka i trzepanie kasy na kim się da, bez logicznego wyjaśnienia konsekwencji i konkretnego pouczenie. Tak samo jest z policją zamiast dbać o bezpieczeństwo to wlepią Ci mandat za przejście na czerwonym albo na wyjeździe z zabudowanego jak już przyśpieszasz wiedząc, że nic nie ma prawa Ci wylecieć. Wracając do ZTM, sprywatyzować i wyj#bać menelię żerującą na pieniądzach innych ludzi.