Wpis z mikrobloga

Co zrobić żeby szybko wstawać z łóżka? Mam autobus 10 minut po 7 rano, zegarek ustawiony na 6, zawsze mam taką niechęć do wstawania rano że wyskakuję z łózka o 6:50, robię wszystko w biegu po czym biegnę też na przystanek. Codziennie powtarzam sobie że jutro musze wstać punktualnie, jednak zawsze jest ta sama historia, niekiedy zdarzają się wyjątki.
Jak zmotywować się do życia z rana, do tego żeby wstać, a nie w kółko powtarzać sobie "nie chce mi się", "jeszcze 5 minut"? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie
  • 18
@11mac11: to chyba lekka przesada żebym ustawiała zegarek na 5, mając do szkoły na 8 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Siedzi: W moim przypadku raczej wpływu na to nie ma ilość snu, czy siedzę na kompie, czy nie to i tak usypiam w granicach północy. W weekendy kiedy wiem, że z rana nie mam nic do roboty to potrafię wstać o 14-15... Wtedy to wygląda tak, że
@11mac11: do szkoły mam na 8, ale busa w okolicach 7:10, możliwe że problemem w tym przypadku jest to że budząc się o 6 i odkładając telefon mam "świadomość", że mam na 8, chociaż tak naprawdę muszę wyjść w okolicach 7. W sumie to jutro spróbuję wstać z takim nastawieniem, że jednak mam na 7.
@emky: No spróbuj i daj znać jak poszło. Mi, w tym co pisałem chodzi po prostu o wcześniejsze przebudzenie żeby w miarę swobodnie wstać na właściwą godzinę :) Osobiście nie mam problemów ze wstawaniem szczególnie gdy nastawię się na pobudkę o określonej godzinie. To nastawienie rzeczywiście może być kluczowe.