Wpis z mikrobloga

@Kamasetto: to, że oni smażą na starym zjełczałym oleju to standard ale smażenie na zimnym oleju jest takie złe? Sam smażę od zimnego bo wrzucanie na gorący olej bardzo pryska ale ja leje na patelnie maksymalnie łyżkę oleju a nie pół litra od razu jak rolmops i jeszcze nim polewać żarcie.
@RzecznikWykopu: jak wrzucasz w zimny, to Ci żarcie nasiąknie. I też, co wydaje się może dziwne, najlepiej w głębokim. Bo jak wrzucisz żarcie do bardzo gorącego i głębokiego oleju, to Ci się natychmiast zetnie białko i nie wsiąknie tak dużo tłuszczu. Np. bułki do hamburgerów w Maksyfkach, Kfc itp najpierw karmelizują (wrzucając na suchą patelnię), wtedy sosy nie wsiąkają i nie smakuje to jak kanapka :P Nauczyli mnie technolodzy żywności. A
@Kamasetto: ogunie to bardzo rzadko smażę. Makaron podgrzewam na maśle a kurczaka piekę w brytfannie w piekarniku a nie gotuję w oleju. Oleju używam do smażenia mrożonych warzyw ale wolę oliwę w oliwek.

Jest jakiś złoty sposób na smażenie bez dostawania raka? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tłuszcz zwierzęcy/słonina/smalec nie pasuje do wszystkiego.
@RzecznikWykopu: smaży się na rzepakowym oleju, jak chcesz smak wzbogacić dodajesz klarowane masło, oliwy daje się do sałatek ale ja osobiście wole olej lniany, jak nie chcesz mieć smaku i zapachu oleju używasz kokosowego unikając ratyfikowanych olejów kokosowych