Wpis z mikrobloga

@watir: "Czynsz miesięczny netto" wynosi "13558,33"? Czego? Orzechów?

(z wyższej półki, ale bez przesady).


Co to za samochód, jeśli w ciągu 2 lat rzekomo zapłacisz za wynajem samego czynszu ponad 325 tys. zł?
  • Odpowiedz
@watir: Zdecydowanie się to nie klei. Tabelka przedstawia zupełnie inne dane niż napisałeś w tekście. Klasę średnią premium (segment D - jak Passata) można wynająć nawet poniżej 2'000 zł na miesiąc przy umowie 24-36 m.

Masz na myśli samochody luksusowe? Jeśli tak i czynsz wynosi 13,5 k zł miesięcznie to nie dziw się ubezpieczeniem AC na kwotę 2700 zł miesięcznie.

Chciałeś #!$%@?ć #dobrazmiana i wyceniłeś ubezpieczenie Maybacha?
  • Odpowiedz
@watir: Przecież to niepoważne. Wyceniasz niezidentyfikowany samochód luksusowy o wartości szacowanej na podstawie czynszu na górny przedział kilkuset tysięcy, dodatkowo w wynajmie co istotnie podnosi cenę ubezpieczeń i żalisz się na ratę ubezpieczenia?

OC ma mały wpływ na to ubezpieczenie. Głównym składnikiem jest AC, czemu nie ma się co dziwić.

Wyceń prom kosmiczny albo tankowiec, rata będzie jeszcze wyższa.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: nie ja wyceniam. Ja wyraziłem chęć wynajmu pojazdu marki X z wyposażeniem XYZ etc. Taką dostałem ofertę, zakryłem tylko szczegóły, które mogą zidentyfikować pojazd, a tym samym w przyszłości moją osobę.

Koszt pojazdu przed rabatem - 800-850k brutto.

Nawet przy takiej wartości pojazdu 30k rocznie za ubezpieczenie to absurd.
  • Odpowiedz
@watir: Wręcz przeciwnie, bzdury piszesz. To 3,8-4% wartości samochodu brutto za ubezpieczenie roczne OC+AC, a może nawet NNW+Assistance. To mniejszy odsetek niż często niższych segmentów, gdzie ubezpieczenie może wynosić nawet więcej niż 5%. Oba przypadki w wynajmie lub leasingu, a więc ze zwyżkami z tego wynikającymi.

Dowaliłeś po prostu wartość samochodu z kosmosu oraz wynajem, który skutkuje zwyżkami, i się głupio dziwisz kwotą ubezpieczenia z kosmosu.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: w 2015 płaciłem 2.5%, w 2016 już 7.5% wartości pojazdu (tego samego co w 2015). Te 3.8% wychodzi Ci od kwoty brutto czy netto ?
  • Odpowiedz
@watir: Nie łaska samemu policzyć? Przynajmniej się zastanowisz co wypisujesz. Ewentualnie możesz czytać ze zrozumieniem... ja tę informację napisałem. XD

Czyli samemu potwierdzasz, że ta oferta procentowo jest lepsza w stosunku do roku 2016? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz