Wpis z mikrobloga

@MMM22 na umowie o pracę liczy się pełny tydzień/miesiąc na pewno ale ze zleceniem może być inaczej poszukajmy w tym roku zmieniły się przepisy na umowie mam 2 tygodnie ale w obowiązuje mnie miesiąc
@MMM22: jezu człowieku, to jest UMOWA, idziesz do szefa i się dogadujesz do kiedy pracujesz
te "2 tygodnie" to jest tylko zabezpieczenie dla Ciebie żebyś nie dostał wypowiedzenia z dnia na dzień, żebyś mógł sobie ogarnąć inną robotę, dla szefa żeby sobie znalazł nowego pracownika itp
ale to nie jest jakiś deadline, tylko sugestia, omg, nauczcie się w końcu że jesteście dorośli i to Wy decydujecie o kształcie umów które podpisujecie,
@heliodorgi: dziękuje za odpowiedź, tylko nie rozumiem twojego tonu. Zadałem konkretne pytanie, a ty mi wyskakujesz z tekstem o nie rozumieniu umowy, niewolnikach itp. Cieszę się, że jesteś tak biegły w temacie, że możesz odpowiadać retardowi takiemu jak ja i jeszcze ynteligentnie mu #!$%@?ć. Łap plusa
@MMM22: tak, ale to przez zmianę przepisów w międzyczasie, okres przejściowy był pół roku więc umowa mówi 2 tygodnie, ale obowiązuje mnie i pracodawcę miesiąc, chyba że odejdziesz za porozumieniem stron wtedy jest inaczej.
@MMM22: a jak mam traktować kogoś kto nie rozumie własnej umowy?

Umowa - to kiedyś coś znaczyło, dzisiaj to już tylko papier

Umowa - wzajemne zobowiązanie dwóch lub więcej osób do zrobienia czegoś lub zachowywania się w określony sposób;


Czyli zobowiązałeś się do czegoś, ale nie wiesz do czego, jesteś niepoważny, a poziom Twojej odpowiedzialności obywatelskiej powinien skłonić Twoją rodzinę do ubezwłasnowolnienia Cię bo nie potrafisz się odnaleźć w standardowych sytuacjach
@heliodorgi: przed podpisaniem nowej umowy zobowiązuje się do przeczytania kodeksu pracy ( ͡º ͜ʖ͡º) a jeśli będę miał wątpliwość to uderzę do ciebie, bo widzę, że biegły w temacie jesteś.

EOT z mojej strony