Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja w #uk

W tym tygodniu minie mi 12 tydzien jak pracuje przez agencje w #barnsley

Ktos cos kiedys mi powiedzial ze po okresie 3 miesiecy powinienem dostac podwyzke z minimalnej stawki lub kontrakt. Na ile to prawda? Jak to wyglada od strony prawnej? Ktos mnie moze odeslac do jakiejs strony, gdzie znajde wyczerpujace informacje na ten temat?

Powinienem udac sie z przypomnieniem do agencji? czy do samej firmy?

PS. Przepraszam za brak polskich liter ale pisze z pracy na angielskiej kalwiaturze.

#kiciochpyta #namarinwuk
  • 17
@Namarin:

Ktos cos kiedys mi powiedzial ze po okresie 3 miesiecy powinienem dostac podwyzke z minimalnej stawki lub kontrakt.

Nie ma czegoś takiego. Możesz pracować dla jednej agencji, bez podwyżek czy zmian w kontrakcie.

Oczywiście może być tak, że agencja gwarantuje jakieś zmiany po okresie próbnym, ale to już kwestia indywidualna.
Oczywiście zapytaj w agencji.
@gumon: Przecież to wszystko zależy od agencji pracy. Nie słyszałem nigdy wcześniej o jakimś nakazie, gdzie osoby które pracują przez agencją mają prawo do takiej samej płacy jak ci, którzy kontrakt posiadają. Sam mam w pracy osoby, które pracują przez agencje i ich stawka jest niższa, rozdzielona dodatkowo na okres próbny i ten po 12tyg.
@gumon: To ‘equal pay’, o którym jest w Twoim odnośniku można podważyć doświadczeniem jakie posiada pracownik. Zanim jednak przystąpisz do pracy to masz wyszczególnione wszystkie regulacje i zapisy w agencjach. Jak to się mówi, chcącemu nie dzieje się krzywda. Poznałem wiele ludzi, którzy są zatrudnieni agencyjnie i godzą się na gorsze traktowanie i nic z tym nie robią. Bynajmniej nie zalicza się to w żadnym przypadku tylko do imigrantów.
@GhostxT:

Ja wiem, że nie ma nakazu dawania kontraktu. Mnie raczej chodziło czy stawka mi wzrośnie i skoro teraz będą mi płacić na równi z pracownikami na kontrakcie to oznacza jednak jakąś podwyżkę.
@Namarin: wzrośnie, zależy co jak i kiedy tobie podpisał. Urośnie do stawki która maja pracownicy kontraktowi na twoim stanowisku - jest to zrobione na poziomach 1,2,3 i 4. Każdy to inne wynagrodzenie.
@Namarin: Rozmowa to nie szkolenie, aplikowałeś pewnie na kontrakt. Wszystko zależy od tego na jakim poziomie przeszedłeś oficjalnie trening. Jeśli tylko podstawowy to dostaniesz pełny Grade 1 z shift allowance (odpowiednio 10% za popołudnia i coś 30-33% za nocki). Stawki masz w gablocie obok głównego wejścia do kantyny. Plusem przejścia na stawki kontraktowe sa też płatne nadgodziny 1.75 - oczywiście brana jest podstawa czyli coś 7.50 na Grade 1.