Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym opisać sytuację jaka mnie dzisiaj spotkała wsiadając do trolejbusu linii 28 w Gdynii. Zaraz po tym, jak wsiadłem i zająłem miejsce siedzące wyjąłem telefon w celu zakupu biletu przez skycash. Dostałem potwierdzenie zakupu biletu, kilkanaście sekund potem panowie kontrolerzy znajdujący się w pojeździe się ujawnili i przeszli do kontroli. Mimo posiadania i okazania biletu oraz legitymacji jako dowodu przysługującej ulgi, kontroler zaczął wypisywać blankiecik. Powiedział, że zakupiłem bilet w tej samej minucie co oni zaczęli kontrolę. Mimo 5 lat na wykopie i przeczytaniu wielu historii przyjąłem mandat, ponieważ nie byłem pewien jak w takiej sytuacji wyglądałaby sprawa, gdybym danego mandatu nie przyjął. Jakie kroki polecacie teraz podjąć poza napisaniem odwołania? Lepiej jest je złożyć osobiście czy równie dobrze mogę przez email?
#zkm #ztm #komunikacjamiejska #skycash #gdynia
  • 10
@Sixzeroeight: Upewnię się -- teraz chcesz kozaczyć, ale jak był czas na pokazanie jaj to potulnie dałeś sobie wmówić swoją winę i podpisałeś blankiet? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wysyłaj na piśmie, za potwierdzeniem odbioru.
@Chicane: Stojąc zajęłoby mi to więcej czasu niż zajęcie miejsca i kupienie siedząc ;)
@Polinik: Dostałem tylko informację, żebym się odwołał i poprosił o zabezpieczenie monitoringu. Ta sytuacja mnie tak zaskoczyła, że to podpisałem, chociaż teraz widzę, że to było głupie... Dlaczego na piśmie?
Do tej pory zawsze kupowałem bilety, nigdy nie jeździłem na gapę, nigdy za nic nie dostałem mandatu ani nawet upomnienia. Nie chcę kozaczyć, ale chcę dochodzić
@Sixzeroeight: Bo będziesz miał dowód, że złożyłeś reklamację. A potwierdzenie odbioru -- żeby przypilnować ich co do terminu odpowiedzi.
I po co się tam telepać? I ryzykować, że puszczą Ci nerwy i zrobi się awantura.

Nie wiem, czy to jeszcze obowiązuje, ale kiedyś obowiązywała interpretacja, że "bilet należy skasować bezzwłocznie po wejściu do pojazdu" jako -- "zanim pojazd dotrze do następnego przystanku".
Spokojnie argumentuj, że zrobiłeś to bez zbędnej zwłoki --
@Sixzeroeight: odwołuj się a primo to nie potrzebnie przyjąłeś mandat. Ciebie wali konkretnie ze była ta sama minuta. A gdyby zaczęli kontrole w momencie jak wszedłeś a zakupiłeś bilet ? Co masz byc zawsze minutę przed nimi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ale koncertowo cie wyruchali, mam nadzieje ze juz przestało piec :(
@lukasz-wisniewski: Dzięki, że to napisałeś. Lepiej bym nie ujął! :)

Nie wyobrażam sobie bym biegł na autobus, wsiadł w ostatnich sekundach, chwilę odsapnął, wyciągnął telefon by zakupić bilet i ... przyjął mandat z argumentacją "bo kupił Pan go kiedy rozpoczęliśmy kontrolę". Przyznam, że nie raz bilet kupowałem dopiero jak zobaczyłem kontrolerów, ale nigdy nie zarzucono mi terminu jego nabycia. "Mam? Mam. Koniec tematu."

@Sixzeroeight: Czuję, że skoro przyjąłeś mandat to