Wpis z mikrobloga

@t3m4: To to na pewno, ale jak minie zima. ( ͡º ͜ʖ͡º) #clozemaster dobre? #memrise mi jakoś średnio spasował, do nauki nowych słów mam słownik + Pytacz Master, jeszcze by się przydało znaleźć kogoś do popraktykowania języka ale nie będę walił na ślepo po skajpie. Kiedyś siedziałem na #interpals, ale nie wiem, czy warto tam w ogóle
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: W Duolingo to nie wiem, czy będzie mi się chciało wszystko pielęgnować na złoto, tym bardziej, że korzystam z własnej listy słów. A powtarzać zamierzam do momentu, aż będę w stanie je wyciągnąć z pamięci bez dłuższego główkowania.
@StarySkuter: Jeżeli chodzi o słownictwo to całkiem sensownie, gorzej z gramatyką na późniejszych etapach - brakuje wyjaśnień i na początku trzeba albo wspierać się wiedzą z internetu (polecam) albo
  • Odpowiedz
@Pieczarka: ale to może chyba lepiej, że jest średnio wyjaśnione bo jak już się tak naszukałeś i sam na coś wpadłeś to raczej zapamiętasz bardziej no i super powtórka z angielskiego. brzmi bardzo zachęcająco. może się skuszę :3
  • Odpowiedz
@anezka: Właśnie sęk w tym, że w pewnym momencie NIC nie jest wyjaśnione. Momentami było to tak frustrujące, że kopiowałem poprawne odpowiedzi i wklejałem je przy następnej okazji, byle tylko mieć dany segment z głowy i przejść do nauki innych rzeczy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@anezka: Żeby zobrazować, o co mi chodzi, posłużę się kursem hiszpańskiego. Tam, jeżeli wchodzi jakiś nowy element gramatyczny, można skorzystać z wyjaśnienia zarówno na początku nauki, ale co ważniejsze, w trakcie, przez co w momencie, kiedy pojawia się wątpliwość, można szybko sięgnąć po pomoc. W hiszpańskim ukończyłem około 20 lekcji i pewnie połowa z nich zawierała takie wskazówki. We włoskim, na prawie 80 lekcji na coś takiego trafiłem może 5
Pieczarka - @anezka: Żeby zobrazować, o co mi chodzi, posłużę się kursem hiszpańskieg...

źródło: comment_zjkLYf5muwMolHxaRNvQZaKxrlOMJJDP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pieczarka: czyli to zależy od wybranego języka ale to trochę szkoda. bardzo więc możliwe, że te mniej popularne języki będą miały równie słabo dopracowane kursy :<
  • Odpowiedz