Wpis z mikrobloga

@brylant_brylant: Czyli lewe oko nie widzi dobrze z bliska i ma spory astygmatyzm, a prawe gorzej na odległość i też jakiś tam astygmatyzm? A czym jest oś?
Aha - czy do takiej wady da się dobrać soczewki?
  • Odpowiedz
@brylant_brylant: @Blaskun: Kurczę, bo mam okulary od godziny, nie dość, że wyglądam w okularach #!$%@? to jeszcze załamywanie się światła na obrzeżach utrudnia mi funkcjonowanie. Ale poprawa znaczna, szczególnie przy PC, a mam pracę biurową, więc wyjścia nie mam, albo będę zakładał tylko w pracy i do czytania/tv.
  • Odpowiedz
@Smartek: Tak, to całkowicie normalne, że do stałego noszenia masz na jednym oku + a na drugim - ;)
Oczywiście, że możesz dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe jednak z uwagi na korekcję astygmatyzmu będą one trochę droższe niż standardowe i będziesz musiał kupować osobne opakowanie dla oka lewego i prawego. Jeśli chodzi o osoby, które piszą o tym że moc "cylindra" jest duża czy mała - w Twoim przypadku najważniejsze jest to,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GloomySunday
@abu_mastah po pół roku już przyzwyczaiłem się do okularów. Byłem u okulisty i dobral mi próbne soczewki, już zakładam je tylko 15 minut. Po około pół godziny na oczach stwierdzam, że przestały mnie już drażnić, ale - w lewym oku widzę jak w okularach, w prawym jednak obraz mi się rozmywa. Do tego stopnia, że chyba lepiej widzę z założona tylko lewa soczewka... Soczewki dostałem oczywiście toryczne. Czy to wina tego,
  • Odpowiedz