Wpis z mikrobloga

Nie szkoda Wam nerwów na bulwersowanie się takimi sytuacjami? Zastanówcie się, jak pogarda i obrzydzenie, którą czujecie do takich ludzi wpływa na wasze samopoczucie. Jest Wam lepiej, kiedy nazwiecie kogoś robactwem, cebulakami, wieśniactwem? Sam czuję zażenowanie, tylko nie jestem pewien, czy bardziej z powodu zachowania tych ludzi, czy kiedy czuję nienawiść i pogardę, którą kipią te komentarze, czy może obserwując do jakich instynktów ludzkich odwołują się "promocje" w takich miejscach. Staram się
  • Odpowiedz
@downinthedumps: myślę, że targetem są wszyscy. Ogólnie te śniadania w macu są ochydne i chyba mają nadzieję, że taka promocja zwiększy sprzedaż w przyszłości. Poza tym duża szansa, że ktoś kto przyjdzie po kanapkę kupi jeszcze kawę albo coś. Powinni wywalić te wszystkie muffiny na śmietnik i robić prawilne tosty po 3zl i by mieli full codziennie rano :)
  • Odpowiedz
bardziej to śmiech z przywar pokolenia socjalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wysprzeglik: Mówisz o współczesnym socjaliźmie? Bo te wszystkie cebuladealsy to nie tylko ludzie PRLowskiego socjalizmu, a dużo młodych.
  • Odpowiedz
Mówisz o współczesnym socjaliźmie? Bo te wszystkie cebuladealsy to nie tylko ludzie PRLowskiego socjalizmu, a dużo młodych.


@mopo: tak zostali wychowani.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziś nie ma w Polsce socjalizmu w sensie systemowym. Są pozostałości ideologiczne wśród pokolenia czterdziestolatków i starszego co przekłada się na wychowanie młodych w duchu "mi się należy", kombinowania, braku ambicji, przekonaniu o "ciemiężącym ludzi systemie", ciągłej konieczności rewolucji (KOD), ciągłym
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: ale dorobiłeś filozfię do głupiej kanapki z maka. Pamiętam jak byłam mała i była promocja na lody z maca po 1zł. Poszliśmy w kilka osób z klasy, każdy kupił po 10 i robiliśmy zawody kto szybciej i więcej zje. Dzieciaki mają różne pomysły. Nie ma co się tak ekscytować :)
  • Odpowiedz
@mopo: Niemcy, Francja, Kanada, USA, Finlandia, Rosja - gdzie nie spojrzysz tam jest interwencjonizm państwowy i redystrybucja ponieważ jest to jedno z podstawowych zadań państwa. Nie wiem jak wyobrażasz sobie budowę dróg, zakup autobusów, utrzymanie wojska, szpitali i lekarzy, straży pożarnej, policji, szkół i uniwersytetów, emerytów, rencistów?
  • Odpowiedz