Wpis z mikrobloga

#kawa #kuchnia

Cześć, stanąłem nad dylematem zakupu ekspresu automatycznego. Obecnie posiadam starego taniego kolbowca z Delonghi.

Na początek wypisałem sobie wszystkie rzeczy jakie chciałbym mieć w ekspresie:
- System podawania mleka przez rurkę, ewentualnie pojemnik (podobno z nimi są problemy). Jestem człowiekiem leniwym i nie mam ochoty najpierw spieniać mleka, przelewać, robić kawę etc.
- Możliwość przyrządzenia espresso, kawy czarnej, capuccino, kawy białej, late macchiatto. Takie najpopularniejsze. Jestem zwolennikiem czarnej mocnej, ale mama pije kawy mleczne. W sumie, trochę nawet je polubiłem.
- Ilość kaw dziennie, około 6 lub więcej. Jednak średnio liczę że będą dwie. Przewiduje mniej więcej 2 tysiące kaw na rok czasu.

I niestety w tym momencie nastąpił zonk. Przejrzałem ofertę sklepów i nic do 2 tysięcy nie spełnia moich oczekiwań, za 2 tysiące to nawet nie dostane ekspresu który robi automatycznie kawę z mlekiem...

Tak więc zacząłem przeglądać używane modele automatów. Pytanie tylko czy warto? Jeśli tak, to jaki model? Jeśli używany ekspres to cena mniej więcej 1500zł. Od jakich sprzedawców warto szukać?

Znalazłem w okolicy ciekawy serwis który sprzedaje ekspresy używane. Wyglądają w porządku. Wpadł mi w oko pewien model Siemensa który posiada przyjaciel i wypiłem z niego niejedną kawę.
http://allegro.pl/siemens-eq6-te603201de-onetouch-dotyk-190-kaw-gwar-i6614131749.html (widziałem jego w cenie 2000zł z przebiegiem 2 tysięcy kaw).

MIRKI POMÓŻCIE! Jaki ekspres spełni moje wymagania i zmieści się w budżecie, a w dodatku będzie mało awaryjny/tani w serwsie?

Cena nowego do 2000zł(maks), używany to 1500-1800zł(maks).
  • 10
@rozowo-niebieski_pasek: oho, chyba trafiłem na gościa z forum Cafe Prego. Dla nich to ekspres za 5 tysięcy i 3 tysiące za młynek. Kolego, wybacz, ale nie muszę pić czegoś ekstra drogiego, mi smakuje np. z tego co pokazałem i spełnia moje wymagania. Zaraz to chyba przerobię pastę o piwie craftowym na pastę o kawie...

Za 5 tysięcy można mieć nową Jurę lub Gaggię. Jednak jest to drogie, drogie w serwisie (większość
Od pół roku mam ten SAECO INCANTO HD8917/09 - żadnych przygód z nim nie było, robi wszystkie te kawy których oczekujesz, u nas pija się 3-5 dziennie, pojemnik, rurka bez zarzutu, ruchome części myję z zmywarce. Prosty w obsłudze, zapamiętuje ulubione kawy (moc, ilość płynu)

@Mr_Rafik:
SAECO INCANTO HD8917/09


@korcz: właśnie zacząłem się nad nim zastanawiać. Nie należę do brudasów i o pojemnik raczej będę potrafił zadbać. Coś wiesz na temat awaryjności, a raczej kosztów poszczególnych napraw?
Wiadomo co jaki czas trzeba oddać go do serwisu na przegląd i całkowite odkamienienie?
@Mr_Rafik: Odkamieniasz sam - co ileś kaw sam o to woła, środkiem za około 40 zł za 250 ml, przez te ponad 6 miesięcy nic się z nim nie działo więc co do kosztów to nic nie podpowiem. W pracy mamy SAECO ODEA GIRO PLUS CAPPUCCINO - (lub bardzo zbliżony model) - nigdy nie był w serwisie, mamy go 6 rok stąd decyzja żeby do domu kupić model tej właśnie firmy.
@korcz: raczej zdecyduje się na Siemens EQ.5 TE506209RW bo jest jeszcze cashback. Przeczytałem sporo o nim wiadomości i myślę że jest to co chciałbym mieć. Generalnie ciężki dylemat pomiędzy Saeco, a Siemensem. Każdy ma swoje plusy i minusy.
Ludzie marudzą na temat awaryjności Siemensów. Jednak zauważyłem że robią to osoby które odpowiednio nie czyściły ekspresów lub kupili z nieznanego źródła. Opinie czytałem na Caffe Prego. Osoby które dbały o ekspres i