Wpis z mikrobloga

Umiera ci ktoś bliski. Pewnego dnia dostajesz email od tej zmarłej osoby "Hej, możemy porozmawiać?" Na początku myślisz, że to jakiś żart, po kilku dniach żałoby odpisujesz bo tęsknota jest mocniejsza: "Jak to możliwe, ty nie żyjesz?". "Jestem programem stworzonym tak by jak najlepiej udawać osobę za którą tęsknisz, nie wierzysz? Zadzwonię, porozmawiamy".
Horrory są straszne? Może niektóre. A co jeśli ktoś tworzy serial w którym nie ma krwi i przemocy fizycznej, a po każdym odcinku jesteś tak przerażony i pełen gniewu bo to co widzisz na ekranie niebawem może stać się rzeczywistością?
Twitter, Facebook, Google, portale randkowe - wszystkie one zbierają informacje o nas i rozwijają się tak żeby rozumieć nas coraz bardziej, firmy prześcigają się w tym by istniały w każdym aspekcie naszego życia.
"Black mirror" to jeden z najmocniejszych seriali jakie widziałem do tej pory, po jednych odcinkach nie mogłem się pozbierać z bezsilności i gniewu, po innych po prostu się śmiałem, a po innych mówiłem "cholera, przecież jutro się obudzimy i będzie dokładnie tak jak w tym serialu"
Kto wie czy pewnego dnia nie obudzimy się w takim świecie?
Każdy odcinek opowiada zupełnie nową historie, o innych ludziach i o innej "cudownej" technologii z jakiej możemy korzystać.
Na przykład w moim ulubionym odcinku "Nosedive" KAŻDY kogo mijamy na ulicy jest oceniany przez NAS SAMYCH za pomocą specjalnej aplikacji. Nie lubisz pani obsługującej cię na kasie? Wystawiasz jej ocenę 1/5. Ona oczywiście ocenia również ciebie. Całe społeczeństwo ocenia się na wzajem. W pracy, w windzie, na ulicy. Od tego jaką masz ocenę zależy wiele rzeczy, np ktoś poniżej ogólnej oceny 3 nie może kupić mieszkania w dobrej dzielnicy lub... dostać się do lepszego szpitala.
W innym odcinku kobieta budzi się w pokoju i nie pamięta kim jest, ani gdzie się znajduje. Wychodzi z domu i dostrzega że wszyscy ludzie filmują każdy jej krok i nikt nie chce odpowiadać na jej pytania. Na dodatek pojawia się mężczyzna ze strzelbą próbujący ją zabić. Ludzie nadal mają to gdzieś, traktują to jak telewizyjne show i wszystko nagrywają.
Nie wiem czy rzeczywistość będzie tak zła i zdegenerowana, czy media społecznościowe zniszczą nasze życie, mam nadzieję, że nie. Mam też nadzieję, że ten post który teraz piszę nie zostanie w przyszłości wykorzystany przez jakiś program by zrobić mi na złość

#seriale #serial #blackmirror #netflix
Sombra - Umiera ci ktoś bliski. Pewnego dnia dostajesz email od tej zmarłej osoby "He...

źródło: comment_yxA31jj58NCQsr9fAXWr2zAqAuTmhIyM.jpg

Pobierz
  • 5