Wpis z mikrobloga

#pokemongo #nikogo #spamdryblasa

Szanse na wyklucie pokemona z 100% IV z jajka to około 0.5%, więc jedno jajko na 200 wykluć powinno dawać perfekcyjnego poksa. Natomiast szansa na złapanie na dziko to 0.024% czyli ~1 na 4200 złapań.

Szansa na złapanie tego pokemona z pożądanym movesetem (nie napiszę "najlepszym", bo to względne) wynosi oczywiście 1/6 (2 quick ataki) lub 1/3 (1 quick atak jak u Vaporeona).

Dla przykładu - szansa na złapanie na dziko perfekcyjnego Vaporeona z pompą to 0.008%, czyli ~1/12600. A złapanie na dziko 100% Dragonite'a z najlepszym movesetem to 0.004% -> ~1/25200

Nie sprawdzam IV wszystkich złapanych pokemonów, przeważnie tylko tych "lepszych", silniejszych, z większym CP; jeżeli chodzi o jajka to sprawdzam wszystkie oprócz gównixów z dwójek. Przez to, że nie sprawdzam i nie sprawdzałem wszystkich, ciężko wyliczyć u mnie średnią, bo jestem pewien, że skasowałem niejednego perfekcyjnego pidgeya czy inną rattatę z 50CP, na które szkoda czasu, żeby w ogóle appraisować.

Pomijając te potencjalne skasowane gównixy, do tej pory nie udało mi się złapać na dziko perfekcyjnego pokemona.
0 na 10195 złapań do tej pory

Z jajek wykluły mi się 2 perfekcyjne (znowu - pomijając tamte) - Horsea i Poliwag.
2 na 526 wykluć, czyli mniej więcej "w normie". Jak w ciągu następnych 100 jajek wykluję 3 perfekcyjnego to będę ponad średnią.

Jak u Was? Ile wykluliście i złapaliście perfekcyjnych pokemonów?

Art z reddita z procentami
  • 21
@Dryblas 23 lvl, 56 wyklutych jajek , 1379 złapany ch. Mam dwa poki złapane na dziko ze 100% IV, Gengar ze średnim movesetem i Pidgeot z dobrym, ale nie najlepszym. CP też słabe, koło 1000-1200.
@Dryblas: Dwa 100% zlapane na dziko, oba Eevee, oba okolo 500cp. Z jednej jest Flareon, defensywny move set wiec srednia ale zmaxowana bo dlugo to bylo moje jedyne perfect IV. Druga zlapana niedawno i nie stac mnie z dustem na maxowanie wiec czeka sobie na ewolucje. Nigdy nic perfect z jajka, ogolnie zwykle z jajek ponizej 90%.
@Dryblas: Ja nie sprawdzam IV wyklutych gównixów z 2km jajek i Poków, które się nie liczą w obecnej mecie z 5km jajek. Więc jeśli chodzi o moje najlepsze Pokemony to najbliżej 100% jest mój Egzekutor (98%), a setki nie mam chyba ani jednej (a przynajmniej wśród sprawdzonych przeze mnie Pokémonów).
@Medico_della_Peste: Ani jednego na ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@taktoto: Na ile złapanych/wyklutych? :>

@Proxy160: No to miałeś niesamowite szczęście.

Nigdy nic perfect z jajka, ogolnie zwykle z jajek ponizej 90%.


@weshu: A sprawdzasz wszystkie? Bo to aż niemożliwe. U mnie często wylatują powyżej 90%, samych 97.8% mam ze 3 chyba.

@kepasaparadox: To sprawdzasz tylko 10 jajek? ( ͡° ͜ʖ ͡
@Dryblas: Wiggly Feint Attack/Play Rough, TCruel Poison Jab/Hydro Pump, a Poliwag czeka albo na Politoeda albo tylko same cuksy będę oszczędzał bo Poliwagów dobrym IV mam zatrzęsienie ostatnio
@Dryblas: Do tej pory trafiłem tylko jednego 100% pokemona. Wykluło mi się Pikachu, ale po ewolucji wyszedł jakiś średni moveset, na szczęście elektryczny.
Z prawie idealnych to trafiłem na 2 Dratini 98% i 96%. Pierwsze już przerobione w Dragonite i wymaksowane, drugie czeka na cukierki.