Wpis z mikrobloga

Myśle nad zakupem auta za ~20k zł rocznik 2006/07+
W tych pienidzach najciekawszy wydaje mi sie Fiat Bravo 2
Robie dziennie około 70km i chciałbym w tym mieć trochę mocniejszy silnik, wiec zastanawiam się co lepsze
1,4 TJet 120KM (turbo benzina, można zagazować) czy diesel 1,9JTD 120KM.
Może ktoś ma i może powiedzieć jak sie tym jezdzi?
osobiscie benzyna wydaje mi sie lepsza bo chyba mnie to problemowe.
#fiat #novabravo #jtd #tjet #motoryzacja #samochody

Co lepsze

  • 1,4 TJet 120KM 39.7% (25)
  • 1,9JTD 120KM 50.8% (32)
  • sprawdzam 9.5% (6)

Oddanych głosów: 63

  • 42
@anty-fronda: JTD. Nie ma chyba lepszych diesli. Mam Lancię Lybrę z tym silnikiem (tylko osprzęt inny, turbo bez zmiennej geometrii itp., więc tylko 105 KM. Świetny silnik. Nalatane ma pewnie z pół miliona (bo kto by w licznik wierzył...) i nic się nie psuje, nie rzęzi, ładnie pali nie ważne, czy plus 30 czy -15. Cały czas pełnym syntetyku 5w 40, od wymiany do wymiany nie dolewam. Pancerny silnik. I ja
@zortabla_rt: te 1,4 benzyny fiat robi w wersjach 90, 120 i 150KM, tak że nie wiem czy można powiedzieć że jest wyżyłowany. ten jest akurat po środku. Podobno to dobra konstrukcja. A multijety 1,9 sa chyba dwie wersje 120KM i 150KM no i też se go ludzie chwalą. Ale tam chyba droższe naprawy jak sie coś #!$%@?.
@szaremyszki: a to nie wiem, bo jakoś specjalnie za tym nie jeździłem oglądać. Ale ceny zaczynają się od chyba 13k to uznałem że za ~20 bedzie szansa na coś sensownego. jak nie to bede czegoś innego szukał albo dołożę.
@szaremyszki ee tam odrazu polepiony kupilem c4 hdi 1.6 90km 2009 rok w sierpniu 2014 stan bdb nie bity z malymi minusami tu tapicerka przetarta tam maly odprysk normalnie uzywany no i przebieg teoretycznie 140 k miał auto w polsce od 2011 od 2 wlasciciela dwa lata minely przebiegi male przybylo 20 tysiecy wymienilem ostatnio egr i szybe bo strzeliła tyle z wydatkow
@anty-fronda: obydwa silniki są bardzo udane. T-jety to bardzo wdzięczne konstrukcje, diesla jtd przedstawiać nie trzeba. Ze względu na kulturę pracy ja wolałbym benzynę osobiście
@trenerpoksow: już było takie pytanie i mówiłem że najczęściej to jadę po wioskach średnio 70-80km/h, jak startne to juz sie raczej nie zatrzymuje.
Czasami dla odmiany jak mi się wiejskie klimaty nudzą to jeżdżę sobie nową drogą szybkiego ruchu gdzie już można całkiem nieźle #!$%@?ć, ale rtoche wiecej km trzeba zrobić.
@anty-fronda no czayli można powiedzieć, że trafiłem :) no to jak 2 auta, to zmień markę. Będziesz miał porównanie, a to się w późniejszym życiu przyda :) cena+ rocznik-twoje 2 główne założenia, powodują, że tylko Fiat albo Francuz. Popatrz na Megane, omijaj dizle i Lagune 2 ;)
@trenerpoksow: no właśnie Fiata lubię bo niezawodny nie gnije i jak juz coś to części prawie za darmo.
Do francuzów jaos nie jestem przekonany ale nie mówię że nie.
A niemieckie to sa jakieś takie smutne jak #!$%@? (czy jak to tam klasyk mawiał) i nie chce sobie depresji pogłębiać wsiadając codziennie do takiego woza :P
Aha renowki itp chyba oglądałem, ale tam były przeważnie słabiutkie silniki i sobie je odpuściłem.
@trenerpoksow: tak obczaiłem teraz z grubsza te clio ale tam nie widzę nic fajnego. i silniki 1,2 z turbo 100KM, ale w srodku strasznie biednie.
To juz wole obniżyć poprzeczkę i zamiast Brava szukać GrandePunto z TJet albo MultiJet 120KM, to to juz może być fajny wariat i chyba ma przyjemniejsze wnętrze.