Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo uważajcie na siebie! Wiem, że tacy jak ja wg was to zatrudnieni są w Biurze Hamowania Produkcji ale jesteśmy właśnie po to na placu, żeby truć dupę wam ile wlezie w jednym, jedynym celu - żeby nie doszło do takiego zdarzenia jak to: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tragiczny-wypadek-na-budowie-Bastionu-Walowa-n107532.html

Patrzcie pod nogi, patrzcie przed siebie i patrzcie do góry! Nie właźcie w strefy bo to skrót! Używajcie rozsądku swojego, a nie majstra czy kierasa, który każe szybko #!$%@?ć, zwłaszcza ci z was, co odpowiadają za transport, rusztowania, itp. !

#bhp #wypadek
  • 33
@damastes: poczekam na fotkę jeszcze do jutra ale zarys ogólny tego co bym doradził już mam... i po tym ogólnie tylko nakreślonym planie na to jak bym to zrobił to prawie pewien jestem, że wiem dokładnie czemu Twój behapowiec kręci nosem na to jak to robicie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@damastes: Pora na naukę, na którą nigdy nie jest za późno. Oświeć mnie proszę jak to robisz. Jedyne co mi zostaje, to to, czy ewentualnie zrobię to co twój bhpowiec czy przyklasnę...
@damastes: Prawie idealnie jak dla mnie... Jedyne, co bym zmienił, to wykluczyłbym "podróż" pracownika. Z tego najwyższego poziomu, gdzie wchodzi na strop (zakładam, że tam oczekuje reszta brygady), kiedy już falbina jest "luzem" podałbym mu drabinę (w miarę możliwości na sztywno na ten moment zamocowaną) po to, żeby wszedł na górę, potem zdjął drabinę i dopiero jechał z falbinem do góry.

TL;DR takich majstrów / inżynierów / kierasów jak Ty (wybacz,
Mój ulubiony cytat "Damastes, #!$%@? to nie może tak wyglądać... nie wiem jak ale trzeba coś wymyślić"


@damastes: czyli mój "ulubiony" gatunek spośród wszystkich... nie wiem jak wykonać twoją pracę ale moja książka mówi, że ty wykonujesz ją źle

Co do drabiny, to oczywiście musiałaby być asekurowana u góry przez kogoś, a na dole tymczasowo "zabita" w taki sposób, aby się nie chybotała, a gość wchodziłby po niej cały czas do