Wpis z mikrobloga

W odniesieniu do tego wpisu, sadze ze fizyczne złoto w takiej formie jest co najmniej nie praktyczne. Dzisiaj złoto jest warte 160 zł za gram, a co dopiero jak to wszystko runie. 500? 1000? A to własnie wtedy złoto fizyczne będzie najbardziej potrzebne.

Prawilnym środkiem płatności możne się wtedy okazać: Aurum

Firma Valaurum opracowała innowacyjne rozwiązanie, które nadaje walutom fiducjarnym fizyczną, namacalną wartość. Rozwiązanie nosi nazwę Aurum i jest niczym innym jak prawdziwym złotym banknotem. Niewielka ilość 24-karatowego złota jest rozprowadzana pomiędzy warstwami wytrzymałego poliestru. W standardowym banknocie o wartości 1/20 g warstwa złota ma grubość zaledwie 267 nm, czyli około 1% grubości ludzkiego włosa.

http://valaurum.com/

#ciekawostki #zloto #finanse
Pobierz mybeer - W odniesieniu do tego wpisu, sadze ze fizyczne złoto w takiej formie jest co...
źródło: comment_D2ddNRsLpxzIMurIISAgiHwZ4ixurWNc.jpg
  • 6
@mybeer: Pomysł warty przemyślenia ale posiada wady. Nie ma to zalety bulionu, bo nie można w prosty technologicznie sposób odzyskać złota z takiego banknotu. No i pozostaje także kwestia zabezpieczeń - takie banknoty będą podrabiane.

W przypadku bulionu obie sprawy są proste. Jak na razie optuję za zwykłym bilonem kruszcowym.
@MiKeyCo: to tak jak byś powiedział że dzisiejsze banknoty się nie nadają bo mogą być podrabiane :)

Nadal sobie nie wyobrażam kupienie paczki papierosów za bilon kruszcowy :)
@mybeer: Mylisz się. Większy problem mają opisane Aurum, przynajmniej w tym nominale. Aurum muszą być emitowane w odpowiednich nominałach a pieniądz kruszcowy może być nawet fizycznie dzielony jak to już było w przeszłości. Mogą być używane różne wagi, różne kruszce, różne stopy.

W przypadku Aurum wciąż w grę wchodzi zaufanie, że w banknocie rzeczywiscie znajduje się kruszec odpowiedniej wartości. Trudno to fizycznie zweryfikować.